PDA

Zobacz pełną wersję : Digitalizacja dokumentów



kolendra
24-05-2018, 11:45
Od kilku lat zajmuję się kadrami w naszym zakładzie, który prowadzi usługi handlowe. Ostatnio wpadłam na opcję jaką jest :spam:, która myślę że by usprawniła pracę w naszej firmie, Jak myślicie zaproponować szefowej te rozwiązanie, które na pewno pomogło by utrzymać większy porządek w naszych wszystkich papierach?

brencik
24-05-2018, 13:47
Pewnie, zaproponuj to szefostwu. Potem będziesz zapier..ać przy skanerze po godzinach. :no:

Slawko123
24-05-2018, 14:18
to sie nazywa EOD, czyli elektroniczny obieg dokumentów. Możesz zaproponować, ale wdrożenie tego jest czaso i koszto-chłonne.

Kaizen
24-05-2018, 16:53
to sie nazywa EOD

Raczej DMS, bo o obiegu tu nic nie było. Ale jak to jednopostowiec, to zaraz się dowiemy, jaki system jest najlepszy. I obsługuje RODO i inne cuda ;)

Pablo_11
24-05-2018, 21:09
Przecież system EZD funkcjonuje w administracji publicznej od wielu lat. A przynajmniej powinien być wdrożony....
W pewnej firmie, w której pracowałem jakieś 18 lat temu usiłowano to wdrożyć. Ale skończyło się jak zawsze.... na chwilowym kaprysie prezesa.

Slawko123
24-05-2018, 21:21
To się nazywa EOD i dopiero teraz wdrażane jest w administracji publicznej(tu gdzieniegdzie funkcjonuje od kilku lat) oraz samorządowej. Wbrew pozorom nie jest to takie proste od strony technicznej. Od strony użytkowników nie pisze, bo dla większości to czarna magia.

Pablo_11
24-05-2018, 22:08
Znam człowieka, kóry będąc szefem w paru urzędach praktycznie wyeliminował papier. Ale to była jego idea fix.
Zdaję sobie sprawę, że opór materii jest dość duży. Wielu firmach jest obyczaj kserowania papierów w x kopiach, bo pani Basia "chce mieć to u siebie w segregatorze, a nie biegać po pokojach i szukać".

finlandia
28-05-2018, 14:03
Spokojnie. Za kilka dni autorka zapewne zrobi reedycję swojego postu wrzucając link.. ;)