PDA

Zobacz pełną wersję : połączenie szeregowe i brak prądu po usunięciu gniazdka



kamilp9314
25-05-2018, 09:10
Witam.
Robiłem remont pokoju i byłem zmuszony usunąć jedno gniazdko. Po jego usunięciu przestały działać wszystkie pozostałe w tym pokoju i jeden w pokoju obok. Kable po prostu zaizolowałem taśmą izolacyjną czyli niebieski z niebieskim, brązowy z brązowym itp i dalej gniazdka nie działają. Jestem kompletnie zielony w tych tematach dlatego proszę o pomoc. W jaki sposób mam zaizolować te kable, aby bez użycia gniazdka był prąd we wszystkich pozostałych gniazdkach w tym pokoju. Jest tam 6 kabli czyli dwa niebieskie, dwa brązowe i dwa zielono żółte. Dodaje zdj w załączniku.

Z góry dzięki.

CityMatic
25-05-2018, 09:23
Nie wiem co u Ciebie znaczy słowo zaizolowałem , ale powinieneś je wcześniej połączyć ze sobą czyli łączysz niebieski z niebieskim i izolujesz, brązowy z brązowym i izolujesz, żółto zielony z żółto zielonym i izolujesz. Możesz zrobić to poprzez kostkę łączeniową , możesz skręcić ze sobą żyły na tzw skrętkę (a skoro likwidujesz stamtąd gniazdo możesz je zlutować) i oczywiście zaizolować.

brencik
25-05-2018, 09:40
https://www.google.pl/search?q=wago&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiknKKfu6DbAhWEI1AKHWmIDzMQ_AUICigB&biw=1920&bih=949