PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie ogrzewanie do dwóch mieszkań 36 i 40m ?



ŁukaszB87
25-05-2018, 15:42
Witam, przymierzam się do zakupu mieszkania o powierzchni 40m, obok mieszkają moi rodzice, jest to mieszkanie w budynku w którym mieścił się zakład energetyczny. Rodzice mają ogrzewanie na prąd, nie wiem dokładnie jakie. Pomyśleliśmy, że gdyby wziąć to mieszkanie można by było wstawić piec na pelet lub eko groszek i ogrzewać obydwa mieszkania, byłoby taniej od ogrzewania prądem,
Mieszkanie które zamierzam kupić nie ma żadnej instalacji, więc musiał bym założyć centralne, jest ktoś w stanie z góry oszacować koszt ?
I jakiej mocy potrzebny byłby piec do niecałych 80mkw ?

Kaizen
25-05-2018, 16:51
Dowiedz się, jakie jest teraz ogrzewanie i jakie faktycznie zużycie prądu na CO wychodziło. I jakie masz taryfy do wyboru. Wstawienie kotła na paliwo stałe może być trudne i kosztowne, jak nie ma odpowiedniego pomieszczenia, wentylacji i komina a grzanie prądem nie musi być drogie w porównaniu z paliwami stałymi. A jak uwzględnisz CWU, którego ogrzanie latem paliwem stałym jest zadziwiająco drogie (bo sporo pary idzie w gwizdek, na ogrzanie kotła i komina) to wcale tak nie będziesz się rwał do przerzucania worków.

JanWerbinski
27-05-2018, 05:46
Klimatyzator split ogrzeje takie mieszkanie najtaniej.

nass
27-05-2018, 07:05
Klimatyzator split ogrzeje takie mieszkanie najtaniej.

Wogóle nie bierzesz pod uwagę, że mało kto chce mieć ogrzewanie nadmuchowe...
W pracy mam ogrzewanie powietrzem i w domu nie założylbym tego typu systemu nawet za darmo

JanWerbinski
27-05-2018, 10:01
Wogóle nie bierzesz pod uwagę, że mało kto chce mieć ogrzewanie nadmuchowe...
W pracy mam ogrzewanie powietrzem i w domu nie założylbym tego typu systemu nawet za darmo

Słucham co chce osiągnąć założyciel wątku - tańsze ogrzewanie od istniejącego. W ogóle nie bierzesz pod uwagę, że mało kto chce mieć ogrzewanie hydrauliczne, z buczącą w sąsiednim pomieszczeniu pompą, chlupiącymi rurami i obrzydliwymi, zabierającymi miejsce grzejnikami.
W kamperze i w domu mam ogrzewanie powietrzem i bardzo sobie chwalę. Za to u ludzi widzę wstrętne rury, zapchaną źle działającą podłogówkę, kosztowne dodatkowe pomieszczenia kotłowni.

nass
28-05-2018, 09:21
ogrzewanie hydrauliczne, z buczącą w sąsiednim pomieszczeniu pompą, chlupiącymi rurami i obrzydliwymi, zabierającymi miejsce grzejnikami.

Chyba w bliźniaku z lat 70-tych ;-P

JanWerbinski
29-05-2018, 04:53
Wogóle nie bierzesz pod uwagę, że mało kto chce mieć ogrzewanie nadmuchowe...
W pracy mam ogrzewanie powietrzem i w domu nie założylbym tego typu systemu nawet za darmo

Masz biuro z lat '70 tych? Idź do nowoczesnego biurowca i zobacz jak to powinno działać.

nass
29-05-2018, 15:57
Masz biuro z lat '70 tych? Idź do nowoczesnego biurowca i zobacz jak to powinno działać.

Nie mam biura - pracuję w biurze.
Budynek jest czteroletni, ogrzewanie nadmuchowe, źródło ciepła - pompa powietrzna;)
Czy ogrzewanie jest skuteczne - TAK, do tego dynamiczne.
Czy jest ekonomiczne - pewnie tak, znając właścicieli firmy na pewno brali to pod uwagę.
Czy mi odpowiada i chciałbym mieć takie w domu - nie, ale to subiektywna, moja prywatna ocena:P

Poza tym nie ma się co spinać - autor wątku przybył, założył temat i zniknął. Nie ma sensu kruszyć kopii:p

JanWerbinski
30-05-2018, 05:06
Dobrze zrobione ogrzewanie nadmuchowe jest niezauważalne dla użytkownika. Jeśli je zauważasz to znaczy że jest źle zrobione lub użytkowane.
Ogrzewanie to przepływ powietrza około trzykrotnie większy niż rekuperacja. Stosując w przybliżeniu trzykrotnie większe pola przekrojów kanałów można przy pracy ciągłej, w dobrze ocieplonym domu uzyskać ten sam efekt co w rekuperacji - całkowitą ciszę i niewyczuwalny przepływ powietrza.

Konsultant marki Junkers
27-06-2018, 11:44
Witam,

W mieszkaniu o małej powierzchni warto zastanowić się nad zastosowaniem gazowego kotła dwufunkcyjnego o dużej modulacji mocy cieplnej. Jest to doskonałe rozwiązanie w budynkach, gdzie nie ma wystarczająco miejsca do montażu kotła jednofunkcyjnego z zasobnikiem c.w.u. oraz gdy wszystkie punkty odbiorcze wody znajdują się w bliskiej odległości. Kocioł może być zamontowany w łazience lub dowolnym pomieszczeniu o minimalnej kubaturze 6,5m3. Przewód kominowy może być wtedy przeprowadzony na zewnątrz przez elewację budynku.
Zachęcam do zapoznania się z ofertą kotłów kondensacyjnych marki Junkers-Bosch z rodziny Cerapur oraz Bosch Condens. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie internetowej produktu: http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch