PDA

Zobacz pełną wersję : dziura w kamiennym fundamencie



FYM
25-04-2005, 18:17
Remontuje poniemiecki domek w ktorym nie bylo kanalizacji. ta ktora planuje nie bedzie skomplikowana...raptem sraczyk, umywalka kuchnia (zlew) moze pralka i zmywarka. rury puszczone beda do piwnicy a z tamtad...no wlasnie kamienne fundamenty. Ma moze ktos pomysl jak sie przez kamienie przebic i na jakiej glebokosci (wzgledem gruntu) macie wylscia-wyloty kanalizy. a moze sa inne technologie ktorych nie znam. prosze o rade.

tomek1950
25-04-2005, 18:32
Niestety musisz wydłubać trochę kamen jak rodzynki z ciasta :)
Trudna robota. jeśl chodz o głębokość to poniżej strefy przemarzania. Ja mam wyprowadzenie w strefe zamarzania jak na razie ne było problemu. Ściek mają w większości przypadków dość wysoką temperaturę więc zamarznięcie nie grozi o ile spadek jest odpowiedni.
Gdzie remontujesz, jeśli wolno spytać?

FYM
25-04-2005, 18:46
Mazurskie knieje kolo wegorzewa...

tomek1950
25-04-2005, 18:57
Sąsiedzie, zapraszam do do naszej grupy olsztyńskiej :D
Ja remontuję chałupę w powiecie Giżyckim i mam zamiar tam zamieszkać na stałe (na emeryturze) :D

FYM
25-04-2005, 19:05
:> ja to taki za mlody troche na emeryture ale fajnie wiedziec ze nie tylko mnie cyt "pogielo do reszty"

tomek1950
25-04-2005, 19:19
A mnie pogieło. Za żadne skarby swiata nie oddam chałupy :D Ja, warszawiak od 7 pokoleń i "komtur mazurski" (samozwańczy)

FYM
25-04-2005, 19:23
a jakie rozwiazania na ogrzewanie wode oczyszczalnia? czy kanaliza ?

tomek1950
25-04-2005, 19:38
jeśl chodz o wodę to grzejemy elektryką. W kuchni pogrzewacz pojemnościowy 15 l, w łazience 80 l. Dla dwóch osób wystarcza kolejno pod prysznic lub w wannie. (W wannie razem) :D
ogrzewane głównie kominkami. jeden otwarty do patrzenia, drugi z wkładem do grzania + trochę elektrycznośc w podłodze. Jeśli chodzi o wypływ wody to na razie szambo + bakterie i szambowóz z szambonurkiem. Zaczynaliśmy z takim małym WC zawartość którego woziliśmy do Gizycka :evil: a wodę dowoziliśmy od sąsiadów. Ale teraz mamy wodociąg. Brawo gmina! Woda pyszna.

gbim
17-05-2005, 22:20
Witajcie!
Dziury w kamiennych ścianach i fundamentach wykonuje się za pomocą młota udarowego.Pozdrowienia od posiadaczu domu z kamienia- w całości. Młot robi dziury jak malowamie, tylko kamień przeważnie wypada cały :wink:

gbim
17-05-2005, 22:21
Witajcie!
Dziury w kamiennych ścianach i fundamentach wykonuje się za pomocą młota udarowego.Pozdrowienia od posiadaczu domu z kamienia- w całości. Młot robi dziury jak malowamie, tylko kamień przeważnie wypada cały :wink: