PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy mały dom. Czym ogrzewać?



natka24
26-05-2018, 19:33
Myślę nad budową domu w systemie szkieletu drewnianego 65-80m2. Czym ekonomicznie można ogrzać taki dom?

Kemotxb
26-05-2018, 20:08
To zależy do czego masz dostęp. Jeśli nie masz nitki gazu albo sieci CO miejskiej w pobliżu to zostaje pompa ciepła. Drogo w instalowaniu ale tanio grzejesz i nie musisz mieć kotłowni a to chyba najważniejsze w takim małym domu.

natka24
26-05-2018, 20:22
Gaz jest w drodze. Jaki jest orientacyjny koszt pompy ciepła? Wtedy komin nie jest potrzebny jeśli nie planuje kominka, prawda?
A instalacji gazowej?

Kemotxb
26-05-2018, 20:35
Komin dymny nie jest potrzebny ale wentylacyjne są, wiec to mała oszczędność na kominach ... no chyba ze będzie rekuperacja wtedy nie masz żadnego komina. Pompa ciepła taka powietrze powietrze to koszt kilkunastu tys zl, kociolek gazowy to kilka tys zl plus przylacze ... mysle ze kosztowo za instalacje wyjdzie podobnie ze wskazaniem na gaz taniej. Co do kosztow ogrzewania i CWU to juz sprawa trudna i nie wiem jak wyjdzie. Tak moim zdaniem chyba wybralbym gaz. PC daje niezaleznosc ale chyba mniej awaryjna i obslugowa bedzie gazowka. A i jeszcze jedno do gazu trzeba odprowadzenie spalin ... niby nic ale to juz jakis komin.

Kaizen
26-05-2018, 20:53
Jak dobrze ocieplony - to tradycyjnymi żarówkami.
Jak przeciętnie - kablami grzejnymi.

Kemotxb
26-05-2018, 21:03
No można i tak ... sam prąd i kable.

natka24
26-05-2018, 21:34
Czyli sama podłogowa wtedy w każdym pomieszczeniu, Tak?

W opisie mam szkielet drewniany, ocieplenie welna mineralna 20cm strop (noeuzytkowy), 15cm sciany zewn + tynk na 10cm styropianie wentylowanym.

eliks
26-05-2018, 22:42
Obejrzyj dziennik budowy Kaizena i zobacz na czym polega grzanie kablami.

JanWerbinski
27-05-2018, 10:20
Myślę nad budową domu w systemie szkieletu drewnianego 65-80m2. Czym ekonomicznie można ogrzać taki dom?

Najtaniej?
Mała klimatyzacja kanałowa Rotenso Nevo 3,5kW za 3200 zł. + własny montaż + fachowiec z pompą do uruchomienia 300 zł, Kanały 1000 zł za 50m.
3kW fotowoltaiki za 12000 zł.
Ogrzewasz za darmo 15 lat. Po tej dacie ogrzewasz w dalszym ciągu a PV dalej działa.

Całkowity koszt ogrzewania przez 15 lat wraz z energią to 18 500 zł.
https://www.facebook.com/groups/329438764201077/

Teraz policz sobie ile wydasz na gaz przez 15 lat...

Konsultant marki Junkers
27-06-2018, 11:47
Myślę nad budową domu w systemie szkieletu drewnianego 65-80m2. Czym ekonomicznie można ogrzać taki dom?

Witam,

Jeżeli posiada Pan podłączenie budynku do sieci gazowej, warto zastanowić się nad wyborem kotła kondensacyjnego. Dla domów o małej powierzchni dobrym rozwiązaniem jest kocioł dwufunkcyjny o dużej modulacji mocy cieplnej. Jest to doskonałe rozwiązanie w budynkach, gdzie nie ma wystarczająco miejsca do montażu kotła jednofunkcyjnego z zasobnikiem c.w.u. oraz gdy wszystkie punkty odbiorcze wody znajdują się w bliskiej odległości.
Zachęcam Pana do zapoznania się z ofertą kotłów kondensacyjnych marki Junkers-Bosch z rodziny Cerapur oraz Bosch Condens. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie internetowej produktu: http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch

zbyszek57
22-07-2018, 20:32
zdecydowanie energia elektryczna. jesli dobrze zaizolowany dom to przy zastosowaniu folii grzewczych wyjdzie ci nie więcej niz 400 zł miesięcznie na domek ok 100 m kw. Folie możesz kłaść bez konieczności wykonania wylewek anhydrytowych ( np, podłoga w systemie crawl space )na jakiej powierzchni chcesz, o pod jakie pokrycie końcowe chcesz. Twój wybór