PDA

Zobacz pełną wersję : Remont elewacji starego domu



uri222
28-05-2018, 13:17
W najbliższym czasie zameirzam się wziąć za mały remoncik elewacji starego domku poniemieckiego. Tynk dość solidny,cementowy nie odwarstwia się, nie ma gluchych dźwięków, ale cały popękany. Siatki mniejsze bądź większe, ale jest ich sporo. Jedną z głównych przyczyn było prawdopodobnie złe odprowadzanie wody deszczowej , rynien to można powiedzieć nie było. Ten temat już jest zamknięty. Zamierzam zedrzeć starą farbę, rysy powyżej 0,5mm wyskrobać na szerokość ok 5mm, zaszpachlować zewnętrzną szpachlą naprawczą do spękań , zagruntować to solidnie i na końcu to pomalować.Z mniejszymi rysami podobnie, tylko tak nie będę skrobał. Teraz pytanie czy dobrze kombinuje, czy należy to zrobić inaczej. Jakiej farby użyć żeby zasłoniła te małe niedociągnięcia i żeby za tydzień rysy nie poprzełaziły przez ta farbę? Za komentarze w stylu przywal styropian i potraktuj to tynkiem dziękuję. To zabytkowy budynek, gdybym pomyślał tylko o styropianie, to zanim bym zaczął ocieplać , dzieki uprzejmości moich sąsiadów, konserwator już by stał obok mnie. Poza tym zimą ledwo piec rozpale i już mam w domu 25. Na firmę póki co mnie nie stać , więc pozostaje po trochę robić samemu.