PDA

Zobacz pełną wersję : tani w utrzymaniu zmiękczacz do wody



robos2234
28-05-2018, 17:38
Witam

Mam twardą wodę z wodociągów potrzebuję jakiegoś optymalnego urządzenia do zmiękczania

41. Twardość mg/l 296 278 60 - 500

TWARDOŚĆ OGÓLNA

Dopuszczalny zakres wartości*

mgCaCO3/l

stopnie niemieckie [°dH]

Skala twardości

60-500 mgCaCO3/l

300**

16,8

KLARSAN
29-05-2018, 08:36
Zapraszamy do zapoznania się ze zmiękczaczami wody marki Ecoperla https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/slimline-cs/

qbek17
29-05-2018, 08:38
Żeby coś dobrać potrzebna jest jeszcze informacja o zużyciu wody (najlepiej średnio miesięcznie i maksymalny chwilowy pobór).

Poza tym praktycznie każdy zmiękczacz (z tych porządnych) będzie miał takie same koszty utrzymania.

Kaizen
29-05-2018, 08:41
Poza tym praktycznie każdy zmiękczacz (z tych porządnych) będzie miał takie same koszty utrzymania.

Up-flow nie zmniejsza ilości popłuczyn? Powoli też zaczynam się przymierzać i marketingowo podobno tak - a to przy szambie robi różnicę w kosztach.
Czy może każdy porządny to up-flow?

qbek17
29-05-2018, 09:05
To nie upflow zmniejsza zużycie tylko sposób zaprogramowania. Każdy porządny zmiękczacz możesz tak zaprogramować aby zużywał mało wody, ale trzeba się przy tym zastanowić czy to ma sens... bo jak się nie będzie odpowiednio płukało zmiękczacza to z czasem spadnie jego wydajność i skończy się na częstszej regeneracji (więc zużycie wody wzrośnie).
Upflow to tylko kierunek przepływu solanki w czasie regeneracji. poprawia się wykorzystanie soli więc tu jest "oszczędność" - tylko jak policzysz ile jest tej oszczędności to przez 10 lat ci się nie zwróci dopłata do upflow :) oczywiście o ile jakiś specjalista nie ustawi głowicy upflow w taki sposób że zmarnuje całą przewagę tego układu.

robos2234
29-05-2018, 18:40
dom jeszcze niezamieszkały na razie będą 3 osoby później może 3
używane głównie prysznice
i układzie hydraulicznym tzn ?
będzie piec na gaz lub pompa ciepła
kanalizacja miejska
w wycenie instalacji mam zestaw filtrów 3 komory (2xPP+1xWĘGLOWY) - jest to potrzebne ?

qbek17
30-05-2018, 12:03
dom jeszcze niezamieszkały na razie będą 3 osoby później może 3
używane głównie prysznice
i układzie hydraulicznym tzn ?
będzie piec na gaz lub pompa ciepła
kanalizacja miejska
w wycenie instalacji mam zestaw filtrów 3 komory (2xPP+1xWĘGLOWY) - jest to potrzebne ?
Co do zmiękczacza odpowiedziałem Ci w innym temacie.
Co do filtrów wstępnych - mając w planach zmiękczacz, wystarczy Ci jeden wkład PP. Reszta nie będzie potrzebna.

jerzyl
06-06-2018, 21:12
witam
podłączę się pod wątek :)
Od jakiegoś czasu śledzę fora i sklepy internetowe, potrzebny jest zmiękczacz. Woda miejska, z wodociągu twarda (20-27 DM), dwie łazienki wanna i dwa prysznice, reszta standard: pralka, zmywarka itp. Osób na stałe 3 zużycie - raczej bez szału ok6-7 m3.
Lekcje odrobione, jednak nie mogę się zdecydować :).
Moje typy:
SUPREME SOFT 26 http://bluewater24.pl/profesjonalny-zmiekczacz-do-wody-supreme-soft-26-p-478.html
http://bluewater24.pl/nowoczesny-zmiekczacz-wody-clack-25-cl-lewatit-s-p-1107.html
no i https://aqua-soft.com.pl/aqua-soft-basic-25-wersja-objetosciowa-przeplyw-1-3m-h.html
Pierwszy mogę mieć do domu z montażem i serwisem (tylko czy aby na pewno)
trzeci -nie wiem jaka jest tam żywica.
Może ktoś coś zna innego, lepszego- oczywiście na renomowanych i bezpiecznych elementach.
Wolał bym mieć butlę z joniten nie umieszczoną w zbiorniku z solą .
pozdrawiam Jurek

qbek17
06-06-2018, 21:59
Może ktoś coś zna innego, lepszego- oczywiście na renomowanych i bezpiecznych elementach.
Solidny zmiękczacz z dobrym złożem to koszt ok 2500-2800 PLN. Jeśli coś kosztuje 2200 PLN i teoretycznie ma wszystko najlepsze to coś jest podejrzane...

jerzyl
07-06-2018, 20:46
Solidny zmiękczacz z dobrym złożem to koszt ok 2500-2800 PLN. Jeśli coś kosztuje 2200 PLN i teoretycznie ma wszystko najlepsze to coś jest podejrzane...

W takim razie o proponujesz ?
cena jest do zaakceptowania
A SupremeSoft, głowica Erie (tylko jaka to ja nie wiem) żywica Lewatit
niby ok- czy coś nie teges?

qbek17
07-06-2018, 22:03
A SupremeSoft, głowica Erie (tylko jaka to ja nie wiem) żywica Lewatit
niby ok- czy coś nie teges?
Można się czepiać kilku szczegółów opisu... ogólnie to nie jest zły sprzęt... ale jak sam widzisz - o głowicy wiadomo niewiele, a może to być wersja z 5 cyklami , ale może też być z 2 cyklami... gwarancja na 10 lat - ale tylko na zbiornik na złoże i sól (które praktycznie nie pracują)... zużycie wody na regenerację - niskie ale tylko przy regeneracji proporcjonalnej... itd

Poza tym przy regeneracji upflow musisz mieć bardzo czystą mechanicznie wodę.