PDA

Zobacz pełną wersję : Plan zagospodatowania



konradkrk23
29-05-2018, 13:32
Witam,
czy na takiej działce można wybudować domki pod wynajem dal turystow ? Dodam, ze na sąsiednich działkach są domki ale tam plan zagospodarowania jest inny a mianowicie Usługi hotelarskie i mieszkaniowe,

Działka w planie zagospodarowania ma wpisane:

Ustalenia dla terenów usług turystycznych i sportowych.
1) Funkcja obszaru
a) funkcja podstawowa:
- teren usług turystycznych i sportu z zielenią towarzyszącą, wskazana lokalizacja usług rekreacyjno – sportowych oraz usług gastronomii i handlu,
b) funkcja dopuszczalna:
- ustala się możliwość wykorzystania poddasza na mieszkanie właściciela.

Lew2
29-05-2018, 18:20
Ja miałem wiele pytań do planu. Zadzwoniłem do Wydziału Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa:
- Czy Państwo interpretujecie zapisy w planach?
- Nie. My nie interpretujemy. My tylko uchwalamy plany.
- Ale Państwo uchwalacie te plany. Czyli Pani mi nie powie jak mam rozumieć niektóre zapisy?
- Niestety. Nie. Interpretuje Wydział Architektury.
Wydział Architektury też nie wiedział jak zinterpretować. Ale po lekkich przepychankach przyjął interpretację mojego architekta.
To jest śliska sprawa. Jeśli zapis w MPZP jest niejednoznaczny to interpretacja zależy od widzimisię urzędnika w Wydziale Architektury (gdzie będzie procedowane PnB).
Jak chcesz robić domki letniskowe szedłbym w zaparte, że to jest "działaność dla turystów". Najwyżej ci urząd odrzuci projekt.

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
30-05-2018, 15:45
Witam,
czy na takiej działce można wybudować domki pod wynajem dal turystow ? Dodam, ze na sąsiednich działkach są domki ale tam plan zagospodarowania jest inny a mianowicie Usługi hotelarskie i mieszkaniowe,

Działka w planie zagospodarowania ma wpisane:

Ustalenia dla terenów usług turystycznych i sportowych.
1) Funkcja obszaru
a) funkcja podstawowa:
- teren usług turystycznych i sportu z zielenią towarzyszącą, wskazana lokalizacja usług rekreacyjno – sportowych oraz usług gastronomii i handlu,
b) funkcja dopuszczalna:
- ustala się możliwość wykorzystania poddasza na mieszkanie właściciela.

zamiar inwestycyjny jest zbieżny z funkcją terenu " teren usług turystycznych ... ". W czym tu jest problem ?
ale jak pisze Lew2 - zawsze warto skierować pisemko do Urzędu i mieć pisemną odp. ( w przypadku wątpliwości )