PDA

Zobacz pełną wersję : Zbiornik hydroforu poci się



Draxo
29-05-2018, 13:47
Kilka dni temu podłączyłem mój zestaw hydroforowy. Pompa głębinowa. Zbiornik zaś znajduje się w piwnicy. Strasznie mi się wszystko poci. Wody puszam dosyć sporo do nawadniania ogrodu. Jak poradzić sobie z skraplającą wodą oprócz podstawienia kuwety ??

CityMatic
29-05-2018, 14:18
Odizolować zbiornik od wilgotnego powietrza w piwnicy.

Draxo
30-05-2018, 08:51
Tylko czym ? Na rury mogę pozakładać piankowe izolacje.

Kaizen
30-05-2018, 08:58
Może być mata kauczukowa, możesz też natrysnąć pianę ZK (samodzielnie to tylko Polynor).

CityMatic
30-05-2018, 10:13
Trudna sprawa z tą izolacją, ale chyba najlepsze to https://termen.pl/nowa-izolacja-do-scwa/ bo musi być szczelne i dopasowane. Każda nieszczelność ( dostęp powietrza do powierzchni zbiornika) spowoduje zawilgotnienie izolacji.

Draxo
04-06-2018, 07:42
A jakieś domowe sposoby izolacji ?

Stermaj
04-06-2018, 08:00
A nie możesz zamknąć pomieszczenia piwnicznego tak aby nie dostawało się wilgotne powietrze z zewnątrz. Najlepszym sposobem jest ograniczenie napływu wilgotnego powietrza. Zbiornik działa jak osuszacz powietrza. Podstaw kuwetę i opróżniaj ją. Po kilku dniach sytuacja powinna się unormować, no chyba, że masz jakieś inne źródło wilgoci w postaci wilgotnej posadzki czy ścian przez, które dostaje się woda z gruntu.
Moja rada oparta jest na moich doświadczeniach. W lecie, gdy jest ciepło na zewnątrz, pozostawienie drzwi otwartych do pomieszczenia, gdzie jest zbiornik, powoduje pocenie się zbiornika i rur. Gdy drzwi są zamknięte pocenie nie występuje.

CityMatic
04-06-2018, 08:31
Widziałem, różnymi izolacjami, najbardziej efektownie wyglądała taśma do wyciszana profili ścian zabudowy lekkiej :). Wszystkie materiały nasiąkliwe, są nieodpowiednie bo butwieją. Można podobno matą wygłuszającą do aut, albo papą termozgrzewalną - zmieniając ciepło właściwe powierzchni zbiornika.

I tak jak kolega wspomniał - intensywna wentylacja pomieszczenia, myślę że zamykanie nic tu nie pomoże

agb
04-06-2018, 08:59
Nie wiem czy wietrzenia da coś przy obecnej wilgotności powietrza. Mój hydrofor stoi na zewnątrz i szczególnie jak najdzie świeżej zimnej wody ze studni, to się poci. Swobodny przewiew powietrza powoduje jedynie, że schnie i nie jest cały czas mokry.

fotohobby
04-06-2018, 10:17
Domowymi sposobami, to przyklejenie 3-4cm maty z gąbki i dokladne owiniecie folią stretch.

Np cos takiego:
https://www.castorama.pl/produkty/budowa/drzwi-zewnetrzne-okna-i-bramy-garazowe/akcesoria-do-drzwi-i-okien/tapicerki-drzwiowe/pianka-tapicerska-fola-1-x-2-m-gr-5-cm.html

Dokladnie przyciąć, przykleic do zbiornika, zafoliowac.

Stermaj
04-06-2018, 10:29
Przy wilgotności 60% i temperaturze 25*C a taka panuje teraz na zewnątrz, wystarczy, że zbiornik ma 16*C i już następuje skraplanie. Dodatkowo na ścianach piwnicy też może skraplać się woda przy wietrzeniu takim powietrzem. To jest fizyka a nie czary mary. Wietrzenie nic nie da a jedynie spotęguje zjawisko skraplania.

Draxo
04-06-2018, 14:39
Okno oraz drzwi do innych pomieszczeń mam otwarte non stop.

Stermaj
04-06-2018, 18:21
Okno oraz drzwi do innych pomieszczeń mam otwarte non stop.

Proponuję zamknąć i obserwować czy pocenie się zmniejsza. U mnie działa, więc nie otwieram i mam spokój. Jak ktoś z domowników zapomni zamknąć drzwi, przy takiej pogodzie jak mamy teraz, pocenie wraca, ze zbiornika i rur kapie woda.

Draxo
05-06-2018, 07:07
Wczoraj pozamykane wszystko . Dzisiaj znów kałuża na podłodze....

Ktoś wspominał o pianie polynor. Daje rade ? Nie skrapla się nic po tym ?

Stermaj
05-06-2018, 08:37
Wczoraj pozamykane wszystko . Dzisiaj znów kałuża na podłodze....

Ktoś wspominał o pianie polynor. Daje rade ? Nie skrapla się nic po tym ?

Podstaw kuwetę i wylewaj wodę. Wilgoć, która jest w piwnicy, musi się gdzieś skroplić i trzeba ją usunąć przez opróżnianie kuwety. Poczekaj kilka dni.
Mówię to z własnego doświadczenia.
Oczywiście można zaizolować zbiornik, ale trzeba to zrobić dobrze. Po pierwsze izolacja termiczna a po drugie izolacja przeciwwilgociowa. Czyli izolujesz termicznie nawet wełną i owijasz szczelnie streczem.

Draxo
08-06-2018, 08:16
Zbiornik skrapla się w dalszym ciągu. Zamówiłem mate kauczukową z klejem.

Draxo
09-06-2018, 07:35
Wczoraj zabrałem się za izolację zbiornika matą kauczukową 19mm . Super sprawa , klej bardzo mocny, nie da się odkleić i przykleić ponownie. Trzeba dokładnie wymierzyć . Jest zabawy sporo z docinaniem . 3/4 zbiornika już zaizolowane , poci się tylko tam gdzie nie ma jeszcze pianki.

Jastrząb
09-06-2018, 12:28
Wczoraj zabrałem się za izolację zbiornika matą kauczukową 19mm . Super sprawa , klej bardzo mocny, nie da się odkleić i przykleić ponownie. Trzeba dokładnie wymierzyć . Jest zabawy sporo z docinaniem . 3/4 zbiornika już zaizolowane , poci się tylko tam gdzie nie ma jeszcze pianki.
Może być jeszcze tak, że tam gdzie jest pianka to po prostu nie widzisz :/

Draxo
13-06-2018, 07:53
Może być jeszcze tak, że tam gdzie jest pianka to po prostu nie widzisz :/

Być może .. Nie wiem co jest w środku.. Ważne , że nie ma kałuży na podłodze codziennie. Rury bez otuliny pocą się niemiłosiernie, nawet te z wodociągu