PDA

Zobacz pełną wersję : montaż baterii termostatycznej



Tadeusz1358
05-06-2018, 18:05
Dzień dobry
wprowadzony w błąd przez sprzedawców kupiłem baterię termostatyczną i dokupiłem zestaw prysznicowy z deszczownicą. Wszystko francuskiej firmy ROUSSEAU. Użytkownicy wyrażali bardzo pochlebne oceny tego modelu baterii. Jednak czytając opis produktu natknąłem się na opinię, że nie zaleca się montażu tego typu baterii w instalacji z piecem gazowym, gdzie woda podgrzewana jest przepływowo. Zależy mi na fachowej jednoznacznej odpowiedzi, czy można te baterię zamontować i ewentualnie jakie mogą być zakłócenia w jej pracy. Mimo wszystko chciałbym cieszyć się z jej użytkowania.
Dziękuję i pozdrawiam

Bertha
05-06-2018, 19:37
Regulacja temperatury w tego typu bateriach polega na dławieniu przepływu wody. Zdławisz przepływ przez piec gazowy to temperatura wzrośnie i zareaguje piec. Jesli jeden obieg reguluje się w dwóch miejscach to może być problem. Nauczysz sie z tym żyć (drobne ruchy przy regulacji) albo przeklniesz ten dzień kiedy kupiłeś (pytanie co? Piec czy baterię?). To powinneo być stosowane raczej przy instalacji ze zbiornikiem cwu. Za duże ruchy, to szarpiesz się od gorącej do zimnej wody. Kiedyś na jakimś urlopie mieliśmy coś takiego, ale dało sie żyć. Gospodarz przyznał się o co chodzi - bateria term. i zwykły piec przepływowy.
Troche wyobraźni i zrozumienia co się dzieje i gdzie, bez paniki i opanujesz, choc początki mogą być wcurwiające.

Panstsoffski
29-08-2018, 12:42
Pytanie tylko, po co z tym żyć i się męczyć. Radzę oddać baterię do sklepu, jak się nie da może będzie można wymienić na inną po prostu. Znajomy wkopał się właśnie w taką sytuację, psioczył potem rok na to aż w końcu sfrustrowany kupił inny zestaw prysznicowy a stary zdemontował i za pół darmo sprzedał na jakimś portalu ogłoszeniowym...