PDA

Zobacz pełną wersję : Regipsy bezposrednio do sufitu bez stalarza



dynx
07-06-2018, 07:19
Witam,

A wiec sprawa wyglada tak. Mam sufit (zelbet) - ogolnie rowny ale popekany. Do tego te pekniecia poprazedni wlasciciel zaszpachlowal jakims badziewiem ktorego nie idzie dotrzec (nie mam pojecia kuzwa czym). I zrobil to beznadziejnie... A wiec coby nie klasc gladzi na calosc (bo nie mam w tym wprawy) wymyslilem regipsy. Z tym ze sufitu nie mam potrzeby obnizac. Wiec, czy widzicie cos przeciwko takiemu rozwiazaniu:

Regipsy zamontowac bezposrednio do sufitu bez stelarza. Widze to tak: regips nawiercam w paru miejscach (nie wiem, z 10 na plyte?) malym wiertlem na grubosc wkreta/sruby. Przykladam do syfitu i odznaczam gdzie wiercic. Wierce w suficie pod kolki/dyble. Przykrecam plyte. Jakies przeciwskazania?

Wydaje mi sie ze bedzie prosciej niz robic stelarz. Ponadto rozwiazuje mi to tez problem z wypelnieniem wolnej przestrzeni miedzy sufitem a regipsem (nie potrzebuje ocieplac ale nie chce miec pudla rezonansowego nad glowa). Do tego moge bezproblemowo rozprowadzic sobie kable pod kino domowe i zintegrowac oswietlenie (tasmy led w niskich profilach).

Co sadzicie? Dobrze kombinuje? Nie spadnie mi to na leb ktoregos pieknego dnia :)?

jak_to_mozliwe
07-06-2018, 08:04
Jak dobrze przykręcisz to nie spadnie. :P
Sposób moim zdaniem jak najbardziej dobry. Rozejrzałbym się jeszcze, czy nie ma jakiś profili typu slim, bo wydaje mi się, że montaż na profilach będzie jednak wygodniejszy.

dynx
07-06-2018, 09:35
No montaz samych plyt do stelarza napewno bylby wygodniejszy. Ale dodatkowo trzeba zamontowac stelarz + jakies wypelnienie wolnej przestrzeni (welna?). A tak to sam montarz. Najnizsze profile jakie znalazlem to sufitowe 60/27. Czyli z regipsem wyjdzie lacznie jakies 4cm.

jak_to_mozliwe
07-06-2018, 09:54
Po co wypełnienie? Nie jest potrzebne.

dynx
07-06-2018, 09:58
Nie chce pudla rezonansowego nad glowa :)

vadiol
08-06-2018, 05:10
Wiec, czy widzicie cos przeciwko takiemu rozwiazaniu:

Regipsy zamontowac bezposrednio do sufitu bez stelarza. Widze to tak: regips nawiercam w paru miejscach (nie wiem, z 10 na plyte?) malym wiertlem na grubosc wkreta/sruby. Przykladam do syfitu i odznaczam gdzie wiercic. Wierce w suficie pod kolki/dyble. Przykrecam plyte. Jakies przeciwskazania?

Profile sufitowe mają rozstaw co 40cm . Wkręty mocujące płytę , powinny być co 25cm . Na pewno potrzeba sporo więcej tych kołków niż 10 na płytę .

fr3d3k
08-06-2018, 06:42
a może na klej? + ewentualnie kołki do styro dla świętego spokoju.
Tylko nie rozumiem problemu- nie chcesz kłaść gładzi. Ale płyty też trzeba porzadnie zaszpachlować. A zrobić to ładnie bez gładzi to sztuka

brazylia29
08-06-2018, 08:40
Płyt G-K nie przykręca się bezpośrednio do sufitu za pomocą kołków ,ani też nie klei się ich do sufitu bo może to doprowadzić za jakiś czas do tragedi. Do sufitu przykręca się za pomocą stelaży lub są też systemy mocowań płyt które pozwolą zmniejszyć przestrzeń między do około 1,5 cm.

dynx
08-06-2018, 13:59
Dobra, rezygnuje z tego pomyslu. Nie byl moze glupi, ale jakos stracilem przekonanie do niego :)
Decyduje sie na stelaz 60/27 na wieszakach ES. Konstrukcja pojedyncza (bo chce obnizyc jak najmniej). I teraz taki myk - w dwoch miejscach nie chce przykrecac profili przysciennych (chce zrobic z 10-15 cm szczeline nad tv zeby podswietlic i z drugiej strony salonu bo mam karnisze na suficie). Da rade to tak zrobic? Czy wogole bez przysciennych? Jak sobie z tym poradzic?

brazylia29
09-06-2018, 08:22
W tej sytuacji musisz przykręcić profil przyścienny do sufitu z betonu o te 10-15 cm od ściany ,drugi profil przyścienny przykręcasz do płyty gk i końcu sufitu gk przykręcasz wąski pasek płyty gk. Powstaną ci dwa narożniki na jednym i drugim końcu sufitu które musisz wykończyć narożnikami aluminiowymi .
Oczywiście trzeba umiejętnie wyszpachlować łączenia płyt i zaakrylować narożniki wewnętrze . Zle wykończony sufit z płyt g-k może wyglądać fatalnie .

Tomek W
11-06-2018, 22:28
Płyty gipsowo-kartonowe można przykręcić do sufitu przez profile kapeluszowe lub łaty drewniane. Trochę można zyskać na wysokości bo to jedynie 15 mm przy profilach metalowych.

E-Rzecznik Śnieżka
29-06-2018, 22:36
Szanowni Państwo,
zgodnie z wcześniejszymi poradami internautów, płyty najlepiej zamontować z wykorzystaniem stelaża, co zapewni zarówno stabilność, jak i estetykę. Do spoinowana płyt można natomiast wykorzystać wysoce elastyczną masę ACRYL-PUTZ® MS 30. Po obróbce charakteryzuje się ona dużą gładkością i jest gotowa do malowania lub tapetowania.