PDA

Zobacz pełną wersję : Remont komina



bartek70
07-06-2018, 22:03
Czołem,

Wziąłem się za odnowę kominów, jedynie cześć powyżej dachu jest do odnowy. Kominy są wybudowane z cegły pełnej, na górze betonowy kapelusz, z boku otynkowane cement + piasek.

Chciałbym aby wyglądały tak
414502
http://www.chemiabudowlana.info/zdjecia/publikacje/powiekszone/3616_z3.jpg?PHPSESSID=99b80dee2f32022d6156156e6d8f 76a9.jpg


Usunąłem odpadający tynk i teraz proszę o rady jak go odnowić?

Myślę aby zagruntować gruntem głęboko penetrującym i uzupełnić braki zaprawą 2:1(piasek:cement). I co dalej? Docelowo chciałbym pokryć go tynkiem elewacyjnym cienkowarstwowym, który zostanie naniesiony pistoletem.



Pytania poboczne, ale bardzo mnie dręczą:

1. Czy ocieplać 2cm styropianem kominy wentylacyjne?

2. Czy ocieplać 2cm styropianem komin spalinowy?(5 komór - gaz, ekogroszek, wentylacja, wentylacja, wentylacja)? Czy dużo daje ocieplenie?

3. Czapa betonowa jest z betonu, w którym są duże kamyczki. Czym mogę to zatrzeć na gładko? czy trzeba gruntować?

4. Tam gdzie brakuje tynku i widać cegłę uzupełnię nowym tynkiem, a czym mógłbym "przejechać całość" aby wyrównać i zlikwidować chropowatość?

Jan P.
08-06-2018, 07:06
Najlepiej zaciągnąć klejem do płytek lub styropianu. Cement cienkowarstwowo odpada. Styropian dużo daje; nie ma skroplin, przemarzania, lepszy cug.Na czapkę daj blachę. Jan

bartek70
08-06-2018, 10:45
Najlepiej zaciągnąć klejem do płytek lub styropianu. Cement cienkowarstwowo odpada. Styropian dużo daje; nie ma skroplin, przemarzania, lepszy cug.Na czapkę daj blachę. Jan

Czy taki klej może zostać na kilka lat? jeśli byłby ładnie zaciągnięty to wyglądałby przyzwoicie.
Czym najlepiej zaciągać? tacką plastikową?
Dawać siatkę i narożniki?