PDA

Zobacz pełną wersję : Po jakim czasie można wejść na wylewkę



JacekF
09-06-2018, 08:44
Dzień dobry. Jeśli wylewki mixokret gr 7cm a garaż 12cm zostały wylane w piątek to kiedy spokojnie można na nie wejść by rozłożyć folię? Druga sprawa czy przed położeniem folii można lekko skropić je wodą bo upały u nas masakryczne.

samotnik
09-06-2018, 09:47
Można wchodzić. Sprawdź, czy nie zostawiasz odcisków, ale powinno być OK. Nie obciążaj jej przez parę dni bardziej niż człowiekiem. Skropić można miejsca nasłonecznione, ale jeśli dom jest szczelnie zamknięty, to zapewne nie trzeba. Po przykryciu folią wilgoć migruje z dołu do góry i powinno jej być wystarczająco.

JacekF
11-06-2018, 13:27
Przykryłem wszystko folią w sobotę. Wczoraj i dziś zauważyłem że folia jest tylko miejscami wilgotna a tak w przeważającej części sucha. Myślałem że wilgoci będzie więcej. Widziałem zdjęcia nawet to na forum i ludzie mieli nawet mokre sufity jak wylewki oddawały wodę.

marcin_5
11-06-2018, 20:06
Przykryłem wszystko folią w sobotę. Wczoraj i dziś zauważyłem że folia jest tylko miejscami wilgotna a tak w przeważającej części sucha. Myślałem że wilgoci będzie więcej. Widziałem zdjęcia nawet to na forum i ludzie mieli nawet mokre sufity jak wylewki oddawały wodę.

Ja przed przykryciem folią malarską delikatnie skropiłem wylewkę, żeby lepiej 'przykleiła' się do betonu. Folię trzymałem ponad tydzień i po ściągnięciu była wilgoć pod nią.

JacekF
11-06-2018, 20:16
Dziś też lekko skropiłem bo ilość wilgoci wydała mi się niewystarczająca. Po jakim czasie można odkryć folię ki tydzień, dwa) i czy po ściągnięciu można zacząć wietrzyć?