PDA

Zobacz pełną wersję : Mapka (do celów projektowych?)



jane
26-04-2005, 07:25
Do WZ potrzebna mi mapka z Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.
Dziś będę zamawiać. Ile ich wziąć? Podobno 3 może być mało.
Ile potrzebowaliście tych mapek przez okres całej budowy?
Do czego mogą one być jeszcze potrzebne? Przy wnioskach prąd/gaz/woda? Do adaptacji?

Jacek69
26-04-2005, 13:59
do warunków przyłączy przyjmują kserokopie - więc potrzebujesz jednej oryginalnej mapki, a której je wykonasz.

Druga mapa potrzebna jest do tzw celów projektowych ale ten egzemplarz (a właściwie min. 4 egz. oryginalne) zamawia sobie sam geodeta.

Tak więc na początek potrzebna jest Ci jedna (chyba, że w Twoim rejonie przyjmują tylko oryginały????)

jane
26-04-2005, 20:36
Za późno :(
Zamówiłam 3

Jacek69
28-04-2005, 14:12
Szkoda, ze nie wiedzialem, ze Ty tez Bialoleka jestes (SUPER :lol: ) bo moglym pisac jak o sobie ..... ta sama ścieżka ....

No to będzie 3 x iks złotych :( - pociesz się , że w skali budowy nawet tego nie zauważysz :-? :) :wink:

jane
28-04-2005, 16:56
taaaaa, w "Twoim rejonie" :)

ja tez nie zauważyłam Twojego "skąd"

mario_pa
30-04-2005, 00:08
Ja miałem 4 (albo 5). Zapłaciłem za nie 350 PLN (po znajomości). Jedną zostawiłem architektowi. W międzyczasie zaszła potrzeba aktualizacji (czytaj wymiany) mapek. Wtedy zebrałem je wszystkie, i zostały wymienione na nowe (bez opłat). Ale od czego są koledzy.

OCZYWIŚCIE TO BYŁY MAPKI DO CELOW PROJEKTOWYCH. Darek RZ ma słuszną uwagę.

Za mapkę do WZ (1 sztuka) zapłaciłem chyba 20 PLN (nie pamiętam -dawno to było).

Pozdr/MP

Darek Rz
03-05-2005, 18:35
Witam !!!!

Do WZ nie jest potrzebna mapka do celów projektowych tylko zwykła mapka geodezyjna za kilkanascie złotych ( tyle ja zapłaciłem ) .Mapa do celów projektowych jest potrzebna w momencie rozpoczynania prac związanych z adaptacją projektu . I ta kosztuje oczywiście kilkaset złotych .

pozdr D.RZ

Petroniusz
04-05-2005, 21:55
Cześć
Oczywiście że mapki do celów projektowych są potrzebne tylko w momencie starania się o pozwolenie na budowę, adaptację projektu itp. Mnie geodeta zrobił ich chyba z siedem , za sumę 350 zł
Pozdrawiam :D :D :D

jane
09-05-2005, 22:26
Powiedzieli mi w u.g gdzie i jakie mapki zamawiać. Nazwałam je trochę na wyrost, bo nie wiedziałam że sa różne rodzaje mapek.

Zamówiłam 3, zapłaciłam coś koło 170 pln w urzedzie geodezji i kartografii czy jakoś tak (przy empiku)

To co ja w końcu mam? ;)

Darek Rz
10-05-2005, 07:13
Witam !!!!

Myśle że masz zwykłe mapki a nie mapy do celów projektowych .Ale mogę się mylić .Na mojej (która jest dwa razy większa niż format A4 ) jest napisane "MAPA DO CELÓW PROJEKTOWYCH" i zapłaciłem za 4 szt 350 zł .Natomiast za zwykłe mapki geodezyjne które są formatu A4 zapłaciłem kilkanaście złotych .

pozdr D.RZ

jane
10-05-2005, 14:00
Te moje są większe od A4. Nawet dużo większe: dwie A3 sklejone
Ale nie ma na nich napisu: MAPKA DO CELÓW PROJEKTOWYCH

Pewnie przepłaciłam :(

Jacek69
10-05-2005, 16:51
Te moje są większe od A4. Nawet dużo większe: dwie A3 sklejone
Ale nie ma na nich napisu: MAPKA DO CELÓW PROJEKTOWYCH

Pewnie przepłaciłam :(

Geodezja i Kartografia przy empiku nie wydaje mapek do celów projektowych a jedynie tzw. stan archiwalny. Takie mapki składasz do warunkow przyłączy. Ale bodajże piecząkta tam przystawiana zawiera stwierdzenie, że mapka może służyć do celów projektowych (tak było u mnie).
Dopiero geodeta robi "prawdziwą mapę do celów projektowych" czyli sprawdza stan na mapce z realiami (wizja likalna itp) , sam się stempluje (OBOWIĄZKOWO) i bierze kasę.....

bjk
17-05-2005, 20:18
Czy ktos składał informację o rozpoczęciu budowy ogrodzenia od strony ulicy, mnie u.m. przysłał informacje,że potrzebuję mapki do celów projektowych,na których projektant zaznacza linie płotu. Czy u.m. ma rację?? Pomocy!!!

bullish
18-05-2005, 08:29
Czy ktos składał informację o rozpoczęciu budowy ogrodzenia od strony ulicy, mnie u.m. przysłał informacje,że potrzebuję mapki do celów projektowych,na których projektant zaznacza linie płotu. Czy u.m. ma rację?? Pomocy!!!

U mnie wystarczyła zwykła mapka nawt nie z Geodezji (tylko miałem kopie starej mapki wykonana na potrzeby podziałow gruntow).
Niezbedne jest natomiast aby zaznaczone na niej była linia rzograniczjąca drogi, która okresla minimalną odległosc na jakiej może być wybudowane ogrodzenie od srony drogi (u mnie Pania w referacie budownictwa przyłożyła linijkę i nakreśliła czerwoną linie rozgraniczającą i napisała w jakiej jest odległości i tyle. Ale ja miałem warunki zagospodarowania, gdzie była podana szerokosc drogi).
To wystarczyło w starostwie do złożenia zawiadomienia - oczywiście nie zgłoslili sprzeciwu :-)

anekri
10-06-2005, 10:51
Ja za swoją mapkę do celów projektowych zapłaciłam 750 zł i to bez rachunku. A teraz jak chce robić projekty przyłączy to mówią że muszę ją aktualizować bo ma więcej niż rok- i w dodatku mam znowu zapłacić 750 zł :o Czy ktoś wie dlaczego? i do czego im to faktycznie potrzebne bo może się okazać, że za chwile bedę potrzebowała kolejnej aktualizacji...

Agduś
19-06-2005, 22:32
Czy mapa dla celów projektowych powinna obejmować swoim zakresem całe trasy przyłączy wszystkich mediów?
Geodeta twierdzi, że tak, ale woda jest daleko, a prąd jeszcze nie wiadomo skąd będzie ciągnięty, bo nawet zakład energetyczny tego nie raczy na razie wiedzieć (chociaż na budowę obiecali nam podłączyć). No i jesteśmy w kropce, bo nie wiadomo, jak duży teren powinna ta mapa obejmować. Jeżeli zamówimy taką, która sięga do miejsca przyłączenia się do istniejącej sieci wodociągowej, to zabulimy jak za zboże. A co wtedy z prądem? Może się okazać, że będzie ciągnięty z innej strony i co wtedy? Jeszcze jedna mapa? Co jest niezbędne, żeby wystąpić o pozwolenie na budowę?

vector
21-06-2005, 22:15
Mapa do celów projektowych powinna obejmować:
"...teren inwestycji w pasie co najmniej 30 m, a w razie konieczności ustalenia strefy ochronnej - także teren tej strefy."
tak mówią przepisy.
Opracowanie takiej mapy wiąże się z koniecznością zgłoszenia roboty (przez geodetę) w ośrodku dokumentacji i uiszczeniu odpowiednich opłat.
Przepisy nie określają terminu ważności mapy do celów projektowych, ale urzędnicy często przyjmują termin 3 miesięcy. Jest to oczywiście głupota bo mapa może być aktualna bardzo długo jeśli w terenie nic się nie zmienia, a równie dobrze może się zdezaktualizować np po tygodniu po wybudowano np. jakieś media.
Żeby nie ponosić kilkukrotnie kosztów opracowania mapy wypada wraz z projektem budowlanym budynku opracowywać równocześnie projekty przyłączy (wraz z uzgodnieniami w ZUD). Trzeba mieć jednak więcej egzemplarzy map w zależności od potrzeb.

Pozdrawiam
VECTOR

jane
22-06-2005, 13:56
Z tego co zrozumiałam ja mam mapę archiwalną. OK. Dałam ją do WZ.
Potem będzie mi potrzebna mapa do celów projektowych. Taką będę składała z wnioskem o Pozwolenie na budowę.

I tu pytanie:
Kiedy zamawiać mapę do celów projektowych? Przed załatwieniem wszystkich warunków przyłączy? Czy projekty przyłączy muszą również być na tej mapce dołączonej do PnB?

Kto umieszcza dom na tej mapce do celów projektowych? Architekt czy geodeta? Bo jeśli architekt to mogłabym już teraz zamówić mapkę u geodety a robiąc adaptację, A zamieściłby już tam dom.
Jesli geodeta nanosi dom, to chyba lepiej poczekać na adaptację, a dopiero potem zamówić mapki, tak, żeby dom mógł być wrysowany (za jednym podejściem).

Matko gubię się w tym wszystkim.
Oświeci mnie ktoś?

Jacek69
22-06-2005, 15:35
Z tego co zrozumiałam ja mam mapę archiwalną. OK. Dałam ją do WZ.
Potem będzie mi potrzebna mapa do celów projektowych. Taką będę składała z wnioskem o Pozwolenie na budowę.

I tu pytanie:
Kiedy zamawiać mapę do celów projektowych? Przed załatwieniem wszystkich warunków przyłączy? Czy projekty przyłączy muszą również być na tej mapce dołączonej do PnB?

Kto umieszcza dom na tej mapce do celów projektowych? Architekt czy geodeta? Bo jeśli architekt to mogłabym już teraz zamówić mapkę u geodety a robiąc adaptację, A zamieściłby już tam dom.
Jesli geodeta nanosi dom, to chyba lepiej poczekać na adaptację, a dopiero potem zamówić mapki, tak, żeby dom mógł być wrysowany (za jednym podejściem).

Matko gubię się w tym wszystkim.
Oświeci mnie ktoś?

jane
Mapkę załatwiaj sobie już, czyli w okresie gdy czekasz na warunki przyłączy.
Domek wrysowuje ARCHITEKT.
Do PnB nie składasz projektów przyłączy a jedynie warunki przyłączy

pzdr
J

Krupiarz
26-06-2005, 14:44
Witaj Jane,
Jesteśmy na podobnym etapie.
Ja tydzień temu złożyłem wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy.

Do tego potrzebowałem na dobrą sprawę 3 map: jedną do samego wniosku, 1 do warunków przyłączenia do sieci wodociągowej (brak u mnie sieci gazowej i kanalizacji) i 1 do Zakładu Energetycznego (w tych dwóch ostatnich do technicznych warunków przyłączenia).

Jutro lub pojutrze zamawiam u GEODETY mapy do celów projektowych - ok. 450 zł. Mapę do celów projektowych możesz zamawiać niezależnie od innych czynności, musisz być w laścicielem działki.
Jak dostaniesz mapy do celów projektowych idziesz z nimi do ARCHITEKTA i on nanosi projektowane trasy przebiegu mediów, które następnie podlegają uzgodnieniu w ramach ZUD. Archtekt też nanosi usytułowanie budynku, jak również np. lokalizację szamba, śmietnika ... (adaptacja działki).
Ale architekt nie zrobi tego wcześniej niż gdy dostanie Decyzję o warunkach zabudowy. Z niej będą wynikały warunki zabudowy/adaptacji działki. Tak więc musisz poczekać na Decyzjię.

Pozdrawiam

mimi31
08-08-2005, 11:25
Czy mapa dla celów projektowych powinna obejmować swoim zakresem całe trasy przyłączy wszystkich mediów?
No i jesteśmy w kropce, bo nie wiadomo, jak duży teren powinna ta mapa obejmować. Jeżeli zamówimy taką, która sięga do miejsca przyłączenia się do istniejącej sieci wodociągowej, to zabulimy jak za zboże.

Mój geodeta twierdzi że mapka taka powinna obejmować przylegające działki plus 30 m.

Heath
29-09-2005, 18:38
U mnie 400 zł + VAT, wstępnie umówiłem się na 4 egzempl, ale geodeta powidział że ilośc nie ma znaczenia bo oni to skanują i mogą dodrukowac bez problemu. U mnie w Zakładzie Energet. biorą oryginał, bo od razu robią projekt przyłacza.

KozAnka
11-10-2005, 22:19
Mam pytanie, czy do pozwolenia na budowę potrzebne są 4 egzemplarze map (bo 4 egzemplarze projektu) i jeśli tak, to czy muszą być wszystkie oryginały? Martwię się, bo dostałam tylko 3 sztuki. :(
A jak będę robiła xero do warunków przyłączenia, to musi być kolorowe?

Heath
12-10-2005, 08:06
U mnie znajomi jak składali o pozwolenie na budowę, to chyba jeden oryginał, a reszta ksero, nikt się nie czepiał.