PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiany w starym mieszkaniu.



Odysss
15-06-2018, 19:45
Witam, mieszkanko do remontu, co się Wam podoba a co nie w tym ustawieniu, może coś doradzicie ?
1. czy łożko podwojne po dobrej stronie czy lepiej przerzucic na druga (zimna sciana zewnetrzna) ?
2. czy wyburzenie calkowite scianki pomiedzy "salonem" a korytarzem to dobra opcja ? czy moze troche jej zostawic?
3. czy do kuchni poszerzyc otwor wejsciowy i zrobic do sufitu ?
4. kuchnia troche mala i jeszcze nie ma scianki prostej, moze pomozecie w ustawieniu sprzetu ? nie wiem czy kuchenka tak moze byc
5. lazienka wg pomyslu Elfir, wanne mozna zastapic prysznicem, jak to sie sprawdza w rodzinie z dziecmi malymi ? czy prysznic tez jest ok bo np dziecko sie w wanience kapie ? tam w rogu ida rurki od ogrzewania, dzis rozmawialem z hydraulikami ze mozna grzejnik gdzies pociagnac, moze cos zaproponujecie, gdzie ewentualnie go umiescic.
Wszelkie sugestie mile widziane, Dziekuje :)

Sylw.
15-06-2018, 21:12
Pierwsze co mi się rzuca w oczy to mało miejsca na przechowywanie.
Łóżko małżeńskie- ustawienie to zależy tez jak pada światło, okna na którą stronę świata.

Odysss
15-06-2018, 22:39
Okno od południa w pokoju z łóżkiem podwójnym.
A z miejscem do przechowywania... co byś ewentualnie proponowała ?

Sylw.
16-06-2018, 08:33
Na pewno wszystkie zabudowy do sufitu- w łazience, kuchni też.
W jakim programie sporządzałeś projekty graficzne? Czy jest on płatny?

Odysss
16-06-2018, 09:24
program bezplatny na stronie leroya, wybor mebli itd skromny, ja tak powrzucalem dla orientacji gdzie np biurko, tv by pociagnac instalacje

Sylw.
16-06-2018, 21:23
Domyślam się, że masz 2 dzieci- po pokojach dla nich, im więcej dzieci tym więcej rzeczy do przechowywania.Starałam się ulokować szafy w tych miejscach , gdzie Ty tego nie zrobiłeś. Ta w przedpokoju narożna to na odkurzacz, rzeczy i sprzęty gospodarcze, ta prostokątna to na ubrania wierzchnie.W salonie szafa z wnęką na tv, zielona to sofa czy kanapa, dałam też komodę. Rysowałam bez zachowania proporcji, zatem Tobie pozostawiam ocenę czy nie będzie za ciasno. Ale z drugiej strony życie bez szaf to nie życie.

E-Rzecznik Śnieżka
31-07-2018, 21:18
W tym projekcie przede wszystkim brakuje miejsc do przechowywania. W czteroosobowej rodzinie ilość kurtek, butów, ubrań, sprzętów sportowych, ręczników itp.jest ogromna i należy przewidzieć na nie miejsce. Brakuje też miejsca na ubrania przy wejściu, w miejscu małej komody lepiej byłoby zaplanować wysoką szafę na ubrania wierzchnie i buty. W tym kontekście może warto zostawić ściankę oddzielającą salon od holu i tam postawić komodę z oknem lub lustrem, by nie zmniejszać optycznie przestrzeni. Do optycznego powiększenia wnętrza można użyć jasnej, chłodnej kolorystyki (biele, szarości, błękity, zimne odcienie beżu) farba o satynowym wykończeniu (np. Śnieżka Satynowa), która rozproszy światło i stworzy złudzenie większej powierzchni w mieszkaniu.