PDA

Zobacz pełną wersję : zalanie pod windami w budynku od wod gruntowych - co robic?



thelma333.3
18-06-2018, 08:56
dzien dobry
kupilam nowe mieszkanie od dewelopera, budynek stoi w miejscu (jak zreszta pol miasta) gdzie dawno dawno temu byly bagna; na poziomie -2 mamy garaze i piwnice, poziom -1 kotlownia, smieci , rowerownia itp; juz po roku uzytkowania okazalo sie, ze pod windami zbiera sie woda; ekspertem nie jestem wiec moge opisac niezbyt profesjonalnie; pod windami jest podobno jakies pomieszczenie, zbiornik czy cos takiego, i tam sie zbiera woda; wg rady mieszkaniowej musza byc jakies pekniecia w murze, ze woda gruntowa przedostaje sie do tych pomieszczen; sprawa zostala zgloszona do dewelopera, deweloper i zarzadca zaproponowali zainstalowanie po prostu pomp do wypompowywania wody jak sie tylko zbierze; podobno sporo budynkow w naszej okolicy ma takie rozwiazanie; chcialabym sie zapytac, czy orientuje sie tutaj ktos czy jest jakies inne rozwiazanie? takie pompy beda chodzic non stop, to sa duze koszty moim zdaniem; raz ze energia, dwa kto to bedzie konserwowal? maja byc montowane gdzies w gruncie, nie sadze zeby dostep byl latwy? czy istnieje jakiekolwiek inne rozwiazanie? jakies dodatkowe izolacje ktore deweloper moglby polozyc z zewnatrz? jak dla mnie moga odkopywac teren wkolo i szukac tych dziur przez ktore woda sie dostaje; martwie sie, ze w przyszlosci caly budynek przesiaknie wilgocia, nie wiem czy to mozliwe? raz mialam (w innym mieszkaniu) w lazience cieknaca wanne, to przez beton pod wanna wilgosc wlazla mi na sciany w pokojach; nie wiem czy to mozliwe rowniez w przypadku calego budynku? tyle pieniedzy na nowe mieszkanie a tu taki zgnily trup w szafie...jak ktos moze cos poradzic (oprocz sprzedania mieszkania badz picia melisy na uspokojenie) to bede wdzieczna za podzielenie sie nia; pozdrawiam

Bertha
18-06-2018, 11:14
Jeśli developer dał plamę na etapie wykonania fundamentów, to zostaje tylko pompa.

Elfir
18-06-2018, 13:56
Musiałabyś podać do sądu dewelopera - wady ukryte. Można żądać odstąpienia od umowy lub wypłatę odszkodowania
I naprawić się tego pewnie już nie da.

gnago
18-06-2018, 19:29
To najczęściej stosowane rozwiązanie , ale nie jedyne tylko droższe inne. A częstotliwość załączania pompy zależna od pojemności zbiornika w którym ta woda będzie się zbierać. Sugerowałbym usilnie wziąć jakiegoś budowlańca z doświadczeniem i tytułem i zaprowadzić go aby ocenił . popękany beton czy przesiąka ściana i podłoże czy na styku ściany z podłogą, W jakiej ilości etc.. No i czy budynek czasem nie siada . Jak toną fundamenty

pol102
19-06-2018, 12:15
Zawsze jest opcja wezwania dewelopera do naprawy wady ukrytej. Działa to tak, że deweloper ściąga wykonawce uszczelnień do usunięcia wad powstałych w ramach źle wykonanych prac. Przyjeżdżają, osuszają i pompują żywicę (czy też inny wynalazek) w pęknięcie. Pompa do wody, to słabe rozwiązanie.

fighter1983
19-06-2018, 12:39
bez ogledzin nie da sie oszacowac i zaproponowac metody naprawy,natomiast naprawic sie z pewnoscia da. sposobow bedzie kilka i powiem tylko tyle:drogi, drozszy, lub bardzo drogi :) natomiast ospowiedzialny za naprawe jest deweloper, z pkt widzenia uzytkownika lokalu a raczej uzytkownikow tworzacych jakas wspolnote - trzeba bezzwlocznie wezwac generalnego do wykonania napraw.za 1 razem zrobi to nieskutecznie (bo bedzie chcial to zrobic tanio) za 2 razem zrobi to nieskutecznie (bo juz raz za to zaplacil i 2x bedzie musial) za 3 razem skorzysta ze swojej polisy i zrobi to porzadnie.

Slawko123
19-06-2018, 13:55
istnieje metoda uszczelniania ścian.posadzek betonowych, poprzez injekcje specjalnych żywic pod ciśnieniem we wszystkie szczeliny. Polega to na tym, ze w szczelinę wkręca się takie długie kalamitki i tłoczy pod ciśnieniem żywicę, aż wylezie szczelinami. Każdą szczelinę osobno. Proces pewnie kosztowny(tego nie wiem) ale czasochłonny. Na pewno skuteczny. Tak uszczelniali całe podziemie obecnej giełdy papierów wartościowych.