PDA

Zobacz pełną wersję : działka naroznikowa ????



oko
26-04-2005, 10:38
czy działka na narozniku waszym zdaniem jest ok? jakie jest wasze zdanie i spostrzezenia jesli taką macie ?
ta którą chce kupic od frontu ma droge asfaltowa z mediami a z boku droge nowo powstała dojazdowa do innych dzialek .25 na 31 mb.
moje obawy to zagladanie innych na ogród oraz ruch z boku dzialki . jak i równiez wiekszy ruch samochodów na drodze asfaltowej.
prosze o minusy i plusy waszym zdaniem dzieki

czupurek
26-04-2005, 10:47
moim zdaniem nr 1 na (-) to, większy ruch samochodowy i pieszy bo, lecą ci przez 2 boki.
ja takiej nie wybrałam również ze względu na psa: każdy kto, by przechodził byłby obszczekany i z jednej strony i drugiej.

ale i środkowe mają swoje (-) a Nr 1 to, z trzech stron zaglądający sąsiad i piski dzieci (przynajmniej dopóki jakiejś zieleni nie będzie). więc mój pies i tak szczeka tym razem jak jakiś sąsiad wyjdzie :lol:

więc trzeba policzyć gdzie natężenie ruchu będzie mniejsze: na drodze, czy sąsiednich posesjach

katerhasser
26-04-2005, 11:00
dodatkowy minus: więcej do odśnieżania jeśli będzie chodnik wzdłuż twojego ogrodzenia.
poza tym potencjalnie więcej papierków, butelek i innych skarbów "zgubionych" do twojego ogródka przez przachodniów.

Ale nie ma co wyolbrzymiać tego, bo jeśli to nie ważny deptak, to przechodnie nie są uciążliwi. Przynajmniej raczej nikt nie siedzi za tym płotem non stop. Jak sąsiad siedzi ciągle w swoim ogrodzie a nie masz bufora pewnej odległości (większe ogródki) to może być mniej przyjemne niż droga dojazdowa do paru działek za płotem.

Przekorek
26-04-2005, 11:44
Plusem są bliskie media i mozliwosc wykombinowania wjazdu/wejscia z 2 stron. Jak kupisz dzialke przylegająca do drogi tylko 1 bokiem, to ci to często zdeterminuje polozenie i typ projektu. Nie zawsze, ale czasem, zwlaszcza jak dzialka mala, moze to byc powodem frustracji, że projekt ktory ci sie bardzo podoba nie pasuje do dzialki, bo nie da sie wjechac. Najlepiej kupowac dzialke mając przed oczami projekt - wtedy wiesz wszystko.
Dla mnie uciążliwością są niedzielni spacerowicze - przewaznie z psami. Psy srają mi pod plotem. Ludzie gapia mi sie do kuchni. Trakt jest raczej spacerowy, więc aut jest malo. Za to ludzie w dziwnych czapeczkach, siedzący na koniach sie pałętają, nie wiem, co to za nowomoda te cholerne czapeczki, jak sie siedzi na kobyle. Kobyly też srają, okazjonalnie, tuz pod plotem. Uroczo jest.

kaskaa
26-04-2005, 15:55
Zwróć uwagę gdzie mógłby się znajdować wjazd. Właściciel drogi (GMINA, powiat, województwo) mogą ci i tak "narzucić" miejsce na bramę - nie może być na przykład na samym narożniku (choć nie znalazłam żadnych przepisów, które regulowałyby tę kwestię).

Scarab
26-04-2005, 17:38
minus: jezeli cenisz prywatnosc ponad wszystko - dopoki nie wyrosna ci tuje, krzaczki, drzewka, pnacza itp - jestes wystawiony na te najmniej potrzebne spojrzenia.
minus: ogrodzenie tylko na twoj koszt
plus: robiac ogrodzenie nie musisz sie pytac sasiada o zdanie ;)
plus: pozniej natomiast - sam raj - jednego sasiada mniej ;)

D`arek
26-04-2005, 18:33
Mam taką działkę jak OKO. Był to przemyślany wybór. Mam tylko 2 sąsiadów ! Oczywiście z sąsiadem raźniej i weselej ale dwóch do dobrego samopoczucia mi w zupełności wystarczy. W moim przypadku jest jeszcze tak, że przez drogę wewnętrzną jest piękny widok na otwarte pola .Żeby chronić się od ciekawskich spojrzeń za ogrodzeniem posadzę gęsty żywopłot z zimozielonego ligustru i drzewa- 9 jarząbów juz czeka na przesadzenie. Jeśli chodzi o wyjazd na drogę asfaltową - był to podstawowy warunek przy wyborze działki. Już odczuliśmy wygodę takiego rozwiazania, niestraszne nam bloto. I znajomym łatwo do nas trafić...

JBL
26-04-2005, 18:44
Kupiliśmy działkę narożną, bo nie było innej w naszej upatrzonej dzielnicy miasta. Plusem jest, że o jednego sąsiada mniej (bo jeden z dwóch, których mamy, już nam zdążył tak dopalić, że mam go dość, choć jeszcze nie zaczęliśmy budować). Mając do wyboru tę działkę albo działkę w innej dzielnicy wybraliśmy naszą również dlatego, że obie drogi wokół niej mają asfalt. Przy tamtej działce drogi są polne, zimą niemal nieprzejezdne, mimo iż dużo ludzi tam mieszka- nikogo to nie obchodzi, że bywają od czasu do czasu odcięci od świata. Innymi słowy: wybieraj dzielnicę i okolicę, a nie czy działką jest narożna czy nie. Być może moja rada jest uwarunkowana tym, że ulice przy naszej działce są średnio (mało) uczęszczane, typowo osiedlowe, tzn. nie są autostradą ani trasą szybkiego ruchu w szczególności.

koks
26-04-2005, 22:14
oko,

my tez mamy działkę narożną - świadomy wybór.
Zgadzam się z przedmówcami:
- o jednego sąsiada mniej (tak na wszelki wypadek)
- wjazd i media (w naszym przypadku) mogą byc i z jednej i z drugiej drogi
- same uliczki b.mało uczęszczane (sprawdzaliśmy, jak często przejeżdża tamtędy samochód!), więc hałas niespecjalny
- i już (mimo, że nie zaczęlismy budować!) sąsiad z działki środkowej (dalszej) nam pozazdrościł, że nie obchodzi nas stan drogi (nieutwardzonej!) ani zimą ani w czasie deszczu, a on bedzie musiał jakoś dojechać do swojej posesji...
Zwróć uwagę na okolicę i dostęp do wszystkiego! Działka narożna ma plusy i minusy...

pozdrowienia
koks

rrmi
27-04-2005, 00:42
Mielismy taka dzialke . Byla ona na osiedlu domkow jednorodz . Kupilismy ja , bo byla pod lasem . Droga z dwoch stron nie przeszkadzala. Mysle , ze na takim wlasnie osiedlu szukasz. Zawsze lepiej miec o jednego sasiada mniej .Popatrzylam na date , dawno pewnie juz wybralas , pozdrawiam

rrmi
27-04-2005, 00:49
:x

oko
27-04-2005, 10:23
dzieki za wasze wypowiedzi i podpowiedzi . dla mnie tez było wazne aby była droga utwardzona ( tzn aby było mozna dojsc np do przystanku nie po błocie)ale teraz jak taka mam mozliwosc kupic to zaczynam wybrzydzac i obawy przychodzą inne . a przede wszystkim czy zaduzo gapiów niebedzie na mój ogródek który jak by niebyło mając domek chce sie miec troszke prywatnosci a co do tego ze jeden sąsiad mniej , hmm tego niebrałem pod uwage jako plus , ale tez nigdy niemieszkałem w domku i niewiem co to uciazliwy sasiad . dzieki

MarcinU
27-04-2005, 11:18
mam działkę narożną z tym, że droga jest drogą wewnętrzną (osiedlową) i natężenie ruchu jest minimalne. Dużym plusem jest to, że mam 2 sąsiadów daleko. Na naszym osiedlu jest w warunkach 8m od drogi co daje minimum 2x8m + droga (okolo 8m) czyli jakieś 24m od domu sąsiada.