PDA

Zobacz pełną wersję : Domek szkieletowy do 35 m2 - jaka firme polecacie?



marcinpłuciennik
19-06-2018, 13:55
Witam wszystkich

Od dłuższego czasu zastanawiamy się z żoną nad budową domku letniskowego na naszej działce.
Z racji wykonywanego zawodu niesety nie będziemy mogli zbudować go sami dlatego chcemy zlecić budowę firmie zewnetrznej.

Interesuje nas domek na zgłoszenie w wymiarach 5m x 7m z poddaszem użytkowym i do tego jakis taras boczny zadaszony.

Jedynie co możemy zrobic we własnym zakresie to wylewka i podłączenie mediów do fundamentów.

Czy możecie polecić jakąś firmę która działa na terenie całej polski (my jesteśmy z okolic Warszawy), firma która jest w stanie w ciągu 5 dni zbudować domek ocieplny z każdej strony wełną i od razu z instalacjami (elektrycznymi, wod-kan).

Elewacja oczywiście również drewniana - najlepiej świerk.

ZimaMnieZastałAA
04-01-2019, 08:55
Witaj .
Jakie firmy polecacie ? Na to możesz otrzymać 100 poleceń i wcale nie oznacza to ,że będziesz zadowolony .
Wszędzie mogą zrobić dobrze a u ciebie może być tak ,że nadmiar pracy spowoduje , iż przypadkowi majstry spartolą tak ,że już tego nikt nie poprawi , bo czy da się naciągnąć deskę ?
Moja rada taka .
Umowa powinna być rygorystyczna . Zaliczka minimalna . Termin - dajesz wykonawcy fory np data + 14 dni . Potem kara za każdy dzień opóżnienia w wysokości 10 % za każdy dzień . Przecież wykonawca przedstawia ci się ,że jest rzetelny , więc nie ma z tym problemu. W końcu płacisz mu tyle , ile żąda .
Odbiór - zapisany w umowie . Bierzesz niezależnego inżyniera do sprawdzenia poprawności wykonania . W każdej wsi znajdziesz takiego , co się zna a koszt przewiduję od dobrej flaszki - w końcu będzie to ktoś z sąsiedztwa do max 200- 400 zł .
Daleki jestem od czepialstwa , ale u mnie było tak ,że wykonawca połączył belki stropowe piętra z belkami ścian na 1 śrubę i wmawia mi ,że to wystarczy . Jak pęknie belka , lub już na etapie montażu pęknie ta jedyna śruba , to belka zabije pechowca na parterze . Nie wspomnę o tym ,że podłoga w jednym końcu ma - 4 cm . O jakości albo inaczej , o bublach można by napisać książkę .
Ja akurat nie mam dobrych wspomnień z realizacji mojego domku . Firma , której zleciłem budowę okazała się .... ,jak ktoś chce dorabiać jako stróż to mogę polecić , gdyż wiele nieprzespanych nocy gwarantowane .
W moim konkretnym przypadku ,miałem mieć montaż domku w ciągu tygodnia . Mnie akurat , to nie robiło , mógłby być nawet miesiąc , byleby robili . A robili 2 dni ,potem po miesiącu 1 , po następnym znów jeden . Skutek taki , że muszę czekać do następnego lata , aż wszystko wyschnie i dokończyć dzieło firmy .
Sąd ? zapomnij , wg prawa , poczytaj na innych forach ...temat rzeka a wykonawca akurat mój - samochody warte mniej niż mój rower . Ale aparycję wzbudzającą zaufanie :no:
Czy internet jest dobrą drogą do pytania o dobrą firmę ?
W żadnym wypadku nie polecam tej formy . Akurat mój partacz ogłasza się na forach ( wstawiając foty z mojego " skopanego " domku . Zdjęcia nie pokazują partactwa . Odsłon ma co niemiara . Zastanawiam się , ile ludzi straci czas , pieniądze i wiele zdrowia wiążąc się z tym " wzbudzającym zaufanie fachowcem "
Więc skąd wziąć dobrą firmę ?
Można i z internetu , ale pod warunkiem ,iż wskażą ci budowę , którą robili w okolicy i sam pojedziesz i pogadasz z właścicielem . Inna forma ,to objazd okolicy . Pożyteczna strona , to zwiedzenie zakątków , można coś dobrego przekąsić itd ,itp . Takie budownictwo jest teraz na czasie i nie będziesz miał żadnych problemów ,żeby zobaczyć na własne oczy jakość i pogadać z właścicielem .

A jeśli chcecie zobaczyć jaką firmę omijać z daleka , to zapraszam na swoją działkę . Zobaczycie na własne oczy .
Uwaga . Musisz mieć ubezpieczenie , gdyż wchodzisz na własną odpowiedzialność , a spadające elementy nowej konstrukcji mogą zrobić z ciebie kalekę .:lol2: