PDA

Zobacz pełną wersję : Marka Ariston? konkretnie o nowej serii One



d24
19-06-2018, 18:59
Jestem na etapie wyboru kotła. W regionalnych punktach sprzedaży wpadł mi w oko piec Ariston Alteas One Net.
http://www.ariston.com/pl/alteas-one-net
Chciałbym tym samym skupić się omówieniu jego parametrów względem konkurencji. W dużym skrócie posiadam dom ok. 200m2 parter, styropian 12 na elewacji, na stropie wełna 20, kształt nieregularny. Piec będzie służył do ogrzewania grzejnikowego i podłogowego, podgrzewania wody w bojlerze (rodzina 4 osobowa). Niestety żaden z regionalnych serwisów nie potrafił (albo nie chciał) poświęcić czasu na rozsądną kalkulację zapotrzebowania na moc. Stwierdziłem zatem, że skupię się na modelu 24FF 22kW.

W dużym skrócie chciałbym uzyskać opinie fachowców z branży skupiając się na tym właśnie modelu, marce i parametrach domu. Wydaje mi się, że jakość idzie w parze z ceną, co za tym idzie chciałbym się poradzić w wyborze.

Docelowo planuję także zainstalować stację uzdatniania wody, gdyż mamy tu w regionie strasznie twardą wodę. Co za tym idzie chciałbym też dopytać o to czy to dobre rozwiązanie w oparciu o sugerowany model kotła?

PS. instalacja w domu już jest (miedziana).

Zatem oddaję głos :)