PDA

Zobacz pełną wersję : jaka grubość styropianu na ocieplenie



stabilo
21-06-2018, 07:35
Cześć. dom z pustaków lata 80. jaka grubość ocieplenia najlepsza?

jak_to_mozliwe
21-06-2018, 09:02
Myślę, że metrowa grubość styropianu będzie w sam raz.

Termo Organika
21-06-2018, 09:30
W budynkach poddawanych termomodernizacji zazwyczaj istnieją pewne ograniczenia co do grubości styropianu jaki można zastosować np. zamocowane okna, obrys dachu, itp. Optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie szarego styropiany grafitowego Termo Organika o nazwie TERMONIUM PLUS fasada o grubości 15 cm. Jeżeli z przyczyn technicznych nie można zastosować płyt styropianowych o grubości 15 cm, to trzeba doprowadzić do kompromisu, ale jak najmniejszym kosztem zmniejszenia grubości styropianu. Koszty pozostałych materiałów stanowiących cały system ociepleń (tynki, kleje,siatki, grunty, itp.) jak i robocizny, będą takie same niezależnie od grubości zastosowanych płyt styropianowych. Stosując kompletny system ociepleń pochodzący od jednego producenta jest gwarancją kompatybilności zastosowanego ocieplenia. Kompatybilność przekłada się na większą wytrzymałość i trwałość układu w porównaniu z niesystemowymi realizacjami. Za takie uznaje się stosowanie składników pochodzących od różnych producentów. Zastosowanie mieszanego układu (niesystemowego) pozbawia możliwość zgłaszania reklamacji.

jak_to_mozliwe
21-06-2018, 10:26
Czemu akurat 15cm? Autor nie podał żadnych danych technicznych, więc moja odpowiedź jest warto dokładnie tyle co Twoja.

wg39070
21-06-2018, 10:39
A Ty co dziś taki roszczeniowy? Dom z lat 80-tych więc okna w połowie grubości muru. Dowalić 20 cm styro i wyjdzie zamek. Grubość 15 jest jak najbardziej trafiona a mniej to po co w ogóle.

Pod
21-06-2018, 11:11
Przy 15cm to nie bedzie zamek? Lico okna bedzie jakies 30cm od tynku. Dla mnie to jest bunkier.