PDA

Zobacz pełną wersję : Kostrzewa EEi Pelets 16 kw



Erdolini
23-06-2018, 16:36
Witam wszystkich użytkowników...

Czy ktoś może używa lub ma wiedzę na temat kotła Kostrzewa EEI Pelets 16 kw?
Jest to praktycznie identyczny piec jak Kostrzewa Twin Bio Luxury, posiada jednak klasę ecodisagne
i można go zastosować w ramach dofinansowań.
Byłbym wdzięczny za opinie na temat tego kotła...

eliks
23-06-2018, 17:28
Dlaczego akurat ten? Czy mi się zdaje czy to ma wymiennik poziomy?

Erdolini
23-06-2018, 18:00
Dodają teraz parę gadżetów, jest samoczyszczący palnik vg, z tego co czytam niezły serwis...

https://www.kostrzewa.com.pl/?gclid=Cj0KCQjw37fZBRD3ARIsAJihSr2tW5MMSyPqiKcmqZI inSwKUm-ykg2_D7jNZpwybGRt9lhCPVb4WN0aAnDiEALw_wcB#1000491

eliks
23-06-2018, 19:33
No i ok. Jeśli pasuje Ci moc i masz kogoś kto Ci to fachowo zamontuje to bierz bo pisałeś do mnie wczesniej i znasz moją opinie. Skoro uparłeś się na ten model to nie ma co więcej pisać. Tylko nie patrz na to co piszą o palniku że spala wszystko i każdego rodzaju, również z piachem bo w DTRce masz napisane wyraźnie że nie biorą odpowiedzialności za awarie wynikające ze złej jakości pelletu. Można nawet utracić przez to gwarancję.

Erdolini
24-06-2018, 05:09
Nie uparłem się eliks:) Poczytałem o tym kotle, wiem że dostał kilka nagród i jako laik uznałem, że jest dobry. Pisząc tutaj chciałem poznać opinię ludzi którzy się na tym znają lub użytkują ten piec. Mam nadzieję, że ktoś napisze jeszcze coś konkretnego, z jakimiś spostrzeżeniami, wnioskami, radami... Pozdrawiam.

eliks
24-06-2018, 07:21
Ale tu nic szczególnego się nie dowiesz. Wiesz jak się przerabia stare piece węglowe i olejowe dokładają palnik? To tego akurat przykład + dodane parę bajerów. Na rankingi, nagrody to ty nie patrz bo tu masz gdzieś temat o jakimś rankingu, kto zapłacił więcej ten był wyżej. Zobacz że czy kupisz Defro Delte, czy tą Kostrzewe to te kotły są bardzo podobne, niektóre nawet sterowanie Techs mają te same. Kup taki, żeby ci majster fachowo zamontowal, zgodnie z normami i instrukcją. Pisałeś mi jeszcze o kwocie 9500zł. Zmieścisz się przy tym kotle w tej kwocie? Ile m2 masz do ogrzania? Z CWU czy bez? Instalacja podłogowa, kaloryfery czy mieszana?

Erdolini
24-06-2018, 10:03
Nie zmieszczę się w tej kwocie. Okazało się, że w mojej gminie kotły muszą mieć klasę ecodisagne.
Za wspomniany kocioł EEI 16 kw wyszło z 8% vatem 11.200zł. Do tego dorzucają teraz dotykowy panel pokojowy sterujący piecem, czujniki temperatury zewnętrznej, co i cwu. Instalator, który zna te piece bardzo dobrze dorzuca pół tony peletu i naprawdę dobrą cenę za montaż.
Poza tym mieszka w okolicy i obiecał że w razie problemów służy pomocą...
Biorąc pod uwagę całokształt oferta ta wydaje mi się korzystna. Chciałem jednak "zasięgnąć języka" tutaj, żeby nie wpaść z tym kotłem "na minę".
Ps. Dzięki, że podjąłeś temat i za szybkie odpowiedzi....

Erdolini
24-06-2018, 10:07
...acha, bo pytałeś, do ogrzania 160 metrów. Kaloryfery i cwu 220 litrów, bez podłogówki. Gość z audytu obliczył, że piec ma mieć moc 14,5 kw. Ten ma 16 kw.

eliks
24-06-2018, 11:27
A dom masz bez ocieplenia? 16KW Sigma u rodziców grzeje 244m2 i nigdy nie skoczył powyżej 80% mocy. Słuchaj, jak masz pewnego instalatora który te kotły montuje to bierz i tyle w temacie.

Erdolini
24-06-2018, 11:40
Dom ocieplony styropianem 10 cm, okna, drzwi też wymienione....
Instalator mówił, ze spokojnie wystarczyłoby 12 kw , ale niestety muszę się trzymać opinii audytora i kocioł nie może mieć mniej niż 14,5 kw :(

cuuube
24-06-2018, 12:14
...acha, bo pytałeś, do ogrzania 160 metrów. Kaloryfery i cwu 220 litrów, bez podłogówki. Gość z audytu obliczył, że piec ma mieć moc 14,5 kw. Ten ma 16 kw. mam podobną charakterystykę tyle że 40m2 podłogówki i 12cm styro grafitowego , kocioł 15kW chodzi na 50% mocy , czyli korzystam z max 8kW .Grzeję też Cwu . Peletu poszło mi tego sezonu 3t za 2 tysiące




niestety muszę się trzymać opinii audytora i kocioł nie może mieć mniej niż 14,5 kw :( jak to musisz :confused: kopnij go w zad i niech spada

Erdolini
24-06-2018, 12:34
Jakiej jakości pelletem paliłeś i jaki konkretnie masz kocioł? Jeśli spalałbym 3 tony na sezon byłbym MEGA zadowolony.
Z Twojego postu wynika, że mogę być optymistą i liczyć na podobne spalanie u mnie:)

Nie mogę go kopnąć w zadek bo dostałem dofinansowanie i muszę się ściśle trzymać tego co napisał w projekcie...

eliks
24-06-2018, 12:59
Ale człowieku na jakiej podstawie ten idiota wyliczył Ci moc kotła? Ma na to jakieś uprawnienia żeby robić OZC na oko? Przyjął pewnie 100W na m2 gdzie ty masz pewnie koło 60. Tak jak kolega pisze wyżej, to jest fakt. Ja na 140m2 mam 12KW. Możesz wstawić i 25KW jak dobrze moduluje, ale przy tym konkretnym modelu to tak różowo nie wygląda.

Erdolini
24-06-2018, 13:39
Ale człowieku, przecież ja na to żadnego wpływu nie miałem i nie mam. Dają dofinansowanie więc się nie czepiam...
Nazywa się to "Wskażnik rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną EP".Opracowanie jest na na 9 stron A4.
Ocenę sporządził specjalista, dostaje kilka tysięcy na piec i kilka na modernizację instalacji, więc kłócil sie nie będę :)
Przecież napisałem, że zdaje sobie sprawę, że kw jest zawyżone i co mam założyć mniejszy nie dostać kasy? :)
Muszę się trzymać stricte tej opinii i koniec kropka.

eliks
24-06-2018, 14:47
Rozumiem, tylko interesuje mnie ten spec od audytu. Rozumiesz że to nie idzie w kierunku im wiekszy kocioł tym lepiej dla Ciebie. A myślałem że moja gmina ma dziwne wymagania...

Erdolini
24-06-2018, 14:53
Doskonale rozumiem, ale inaczej sie nie da.
Spec był z firmy wynajętej przez gminę... Sprawdzał i mierzył wszystko, nie na "oko" więc sam się zdziwiłem, że moc jest zawyżona.
Na początku nie miałem tej świadomości, nie znam się na tym. Uświadomił mnie dopiero instalator.

cuuube
24-06-2018, 15:28
Jakiej jakości pelletem paliłeś i jaki konkretnie masz kocioł? Jeśli spalałbym 3 tony na sezon byłbym MEGA zadowolony.
Z Twojego postu wynika, że mogę być optymistą i liczyć na podobne spalanie u mnie:)

Nie mogę go kopnąć w zadek bo dostałem dofinansowanie i muszę się ściśle trzymać tego co napisał w projekcie... jak dofinansowanie to wszystko jasne . Może da się z nim jakoś zagadać by wpisał mniej , tak bliżej 10 kW .

Mam Granpala , miałem nieocieplony dom na początku zresztą wtedy mniejszych nie było , ale teraz to co innego . Palę peletem od lokalnych wytwórców od 2011 r , ciągle w tej samej cenie . Markowego spaliłem przez te wszystkie sezony może 3 tony i uważam ,że nie warto przepłacać .

eliks
24-06-2018, 16:07
Oczywiście że się nie opłaca kupowania pelletów za 1000zł bo można znaleźć świetny za dużo mniejsze pieniądze. Tutaj macie porównanie 2 pelletów, chyba okiem widać który lepszy? I ten świecący, zbity, kaloryczny wyrwałem w tym roku za śmieszne pieniądze. Ten drugi jest droższy ł i wyraźnie gorszy oraz dużo mniej kaloryczny bo miałem go na próbę.https://imgur.com/a/ENyIDlG. Szczerze, mam pakę Olimpu ze Stelmetu od szwagra bo kupił dla świnek i różnicy nie widzę.....

Erdolini
25-06-2018, 06:31
Fajnie, że wspomnieliście o pellecie, nie wiedziałem właśnie czy warto kupować ten najlepszej jakości (albo lepiej napisać, najdroższy) czy nie?
Widzę, że po prostu trzeba popróbować od różnych dostawców i sprawdzić jakość, bo tańszy wcale nie znaczy gorszy?
Dobrze zrozumiałem?

cuuube
25-06-2018, 07:36
Tak


https://forum.muratordom.pl/showthread.php?128935-ile-pellet-pelletów-zużyliście-w-tym-i-w-zeszłym-sezonie&highlight=pellet

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?173129-Pellet-cena&highlight=pellet

eliks
25-06-2018, 08:15
Musisz próbować jak każdy z nas. Pellet musi być zbity aż taki z połyskiem. Czysty jak wrzucisz garść do szklanki wody to nie pływa, musi tonąc. Po kilku sekundach powinien się rozłożyć. Wysusz trociny, zobacz czy nie ma w nich dodatków i piachu. Na kotle ustaw z 70 stopni i zobacz czy dojdzie w miarę sprawnie do tej temperatury, tyle. A to że Barlinek po 1000zł zostawia 30% mniej popiołu to co z tego? I tak z pelletu g.... tego popiołu jest.

Erdolini
25-06-2018, 16:13
Dziękuję za rady, teraz już wiem jak zabrać się do rzeczy, aby nie przepłacić i być zadowolonym. Montaż na początku lipca, podzielę się spostrzeżeniami.

Erdolini
26-06-2018, 17:36
Rozumiem, że żaden użytkownik rzeczonego kotła nie chce się wypowiedzieć, no chyba, że ich nie ma :)