PDA

Zobacz pełną wersję : kominek w bloku



adi002
13-01-2002, 13:20
Chciałby uzyskać informację na temat możliwości instalacji kominka w czteropiętrowym bloku w mieszkaniu na trzecim piętrze, w którym nie ma pionów kominowych (blok ma 14 lat). Zawsze marzyłem o kominku, ale póki co na dom mnie nie stać- mimo to chciałbym móc patrzeć igrające płomyki. Czy to jest choć trochę realny pomysł?

baba
13-01-2002, 18:52
Spróbować można,sprawdż czy w bloku zostały przewidziane kanały wentylacyjne dla lokali usługowych na parterze.Z reguły jest ich więcej niż potrzeba-może któryś jest niewykorzystany.Po uzgodnieniu z kominiarzami[zaproponują wkład] trzeba uzyskać zgodę spółdzielni.Nie wiem czy do tego potrzebny jest projekt.Przewody wentylacyjne mieszkaniowe nie nadają się ponieważ z reguły są wspólne dla kilku mieszkań.baba

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: baba dnia 2002-01-13 19:54 ]</font>

14-01-2002, 11:13
Mozna też wyprowadzić dodatkowy pion kominowy, ale trzeba mieć zgodę sąsiada z góry i spółdzielni.

pitbull
17-01-2002, 11:37
Lepiej daj sobie spokoj. Jest to do zrobienia ale uciazliwe i wymaga sporo nakladu pracy i zalatwien papierkowych. No poza tym w blokach 4 pietrowych nie ma windy, wniosek trzeba drewno wniesc po schodach. Ale zabawa:smile:))

Frankai
17-01-2002, 13:02
Masz zbyt dużo miejsca, aby zapełniać je kominkiem?
Czy wiesz, że kominek trochę waży? Sprawdź czy sufit to wytrzyma!

pitbull
17-01-2002, 13:17
Jeszcze wklad to pol biedy, mozna zastosowac koze ale rury odprowadzajacej dym niestety sie nie da sie uniknac. Tutaj tkwi sedno problemu.
Wiesz co chyba lepsze bedzie ognisko.

adi002
17-01-2002, 19:03
Dzięki za podpowiedzi. Nie powiem, żeby wszystkie mnie ucieszyły, ale wyglądają na takie ze szczerego serca:wink:

pitbull
18-01-2002, 07:52
wszystko da sie zrobic, zalezy tylko od determinacji i nakladu srodkow finansowo-roboczych. No ale od marzen zaczynajac czlowiek "spadl z drzewa". Kominek to super sprawa, ale zalezy czy sluzy jako mebel czy do ogrzewania.