PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy piec + przyłącze miedziane + ALU grzejniki.



stolus1993
25-06-2018, 20:51
Witam, mam pewien problem. Za niespełna tydzień przychodzi ' fachowiec ' do podłączenia instalacji centralnego ogrzewania. Obecnie mam piec jednofunkcyjny, który ma już ponad 9 lat. Fachowiec doradził mi, abym zmienił piec na nowy dwufunkcyjny, co poprawi komfort korzystania z ciepłej wody. Ustalił, iż instalacja będzie z tworzywa sztucznego. Grzejniki Aluminiowe, podłączane wszystkie od dołu. Natomiast materiał jaki zastosuje przy piecu do MIEDŹ. Czy nie będzie powodowało to korozji oraz wydzielania wodoru ? co doprowadzi do częstego zapowietrzania układu ?

Jak rozwiązać ten problem ? Niby nie można łączyć instalacji miedzianej z ALU grzejnikami, ale w takim razie jaki zastosować materiał przy samym piecu ? Piec podłączyć tworzywem sztucznym ?

gersik
26-06-2018, 07:37
Nic nie będzie działo się z instalacją.
Nie powiedziałbym aby kocioł 2-funkcyjny poprawił komfort korzystania z ciepłej wody.

stolus1993
26-06-2018, 10:42
Nic nie będzie działo się z instalacją.
Nie powiedziałbym aby kocioł 2-funkcyjny poprawił komfort korzystania z ciepłej wody.

Fachowcowi bardziej chodziło o to, ze mój zasobnik wody oraz piec jest już u końca żywota i żebym poważnie przemyślał wymianę kotła w takim momencie, bo w końcu robimy całą instalację od nowa. Wyliczył mi, że kocioł jednofunkcyjny z nowym zasobnikiem to dużo większy koszt niż sam kocioł dwufunkcyjny. Mam dom 140 m typu kostka, z czego 70 m to góra a 70 to piwnica.

Wracając do pytania. Czyli materiał przy piecu może być miedź, natomiast cała reszta w PExie i nic nie będzie się działo złego ? Bo naczytalem się, że miedź + aluminimum = zawsze problemy

gersik
27-06-2018, 14:03
Może być.
Jaki kocioł lepszy to popytaj na forum. Wszystko zależy od ilości osób które mogą jednocześnie korzystać z ciepłej wody. I jeśli odbiorniki ciepłej wody są daleko to nie zastosujesz cyrkulacji i długo będziesz czekać na wodę. Ale jeśli masz tylko jedną łazienkę i w miarę blisko kocioł to nie widzę problemu.

Konsultant marki Junkers
05-07-2018, 11:26
Witam,

Nie musi się Pan obawiać żadnych problemów wynikających z montażu instalacji CO wykonanej z miedzi oraz z tworzywa sztucznego. Żaden z tych materiałów nie koroduje w podobny sposób jak przewody stalowe, więc nie będzie problemu z zapowietrzaniem się układu CO.
Zastosowanie kotła dwufunkcyjnego nie poprawi komfortu użytkowania ciepłej wody użytkowej w porównaniu do kotła jednofunkcyjnego z zasobnikiem. Przy bardziej rozbudowanej instalacji o dłuższych odcinkach pomiędzy kotłem a punktem poboru może wręcz pogorszyć komfort użytkowania.
Zachęcam również do kontaktu z Autoryzowanym Instalatorem marki Junkers. Nasi specjaliści pomogą w doborze, jak również wykonają montaż. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
Więcej informacji o naszych kotłach można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch