PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa na nasypie



furchs
25-06-2018, 21:33
Witam,

jestem zainteresowany kupnem działki, na której został wykonany nasyp miejscami mający nawet 2m głębokości. Jest to dość świeży nasyp - z jesieni zeszłego roku lub wiosny tego roku (właściciele nie są co do tego zgodni). Nie wiadomo jak działka była nasypana (prawdopodobnie bez zagęszczania warstwowego).

Wykonałem badania geotechniczne wg. których nasyp generalnie jest średnio zagęszczony i nadaje się do bezpośredniego postawienia domu. Mam jednak obawy - w końcu jest to świeży nasyp więc raczej na pewno ziemia będzie osiadać.

Czy moglibyście rzucić okiem i powiedzieć co o tym sądzicie?

Wyniki badań dostępne są tu:
https://drive.google.com/file/d/1Ck9Hx0tkkMlEjBN4U8GOuNfy9NP2n37A/view?usp=sharing

martingg
26-06-2018, 07:09
poszukaj w okolicy pewnie sie robi jakas droga pogadaj z kierownikiem niech ci podrzuci walec na działkę za 2 butelki vodki pojeździ 30 minut i masz po temacie :P

forgetit
26-06-2018, 08:07
Ciekawe jak można napisać o tym co masz, że to jest nasyp budowlany. Przywieziona kupa barachła z grubsza wyrównana nie jest nasypem budowlanym. Poza tym, jeżeli w otworze trafił na kawałki cegieł i żużla, to należy zakładać, że jest tego naprawdę dużo i to nie tylko cegieł, ale różnego śmiecia porozbiórkowego.