PDA

Zobacz pełną wersję : zakończenie komina po ran enty z nastawieniem na strażaka ale nie pasuje



drozduu
26-06-2018, 10:07
Witam

Chce zamontować strażaka dragona rotowenta na komin systemowy styrobudu

problem jest taki, że

ceramika komina ma wewnętrzną średnicę 200 - zewnętrzną ok 235

strażak wciskany jest pod to i można wcisnąć go w ceramikę ale.... strażak ma opaskę z uszczelką która nie wiem czy obejmie ceramikę a dowiedziałem się że wełna wokół ceramiki też powinna być wentylowana a montując strażaka wciskanego muszę blachę obróbki na czapce komina dociąć tylko do ceramiki

znowu strażak z podstawą fi 200 ma średnicę 200 i nie idzie go nałożyć tak, żeby ceramika weszła w strażaka - jedynym wyjsciem jest obcięcie ceramiki na równo z czapką komina ale znowu słyszałem, że ceramika pracuje i może podnieść strażaka

wyjsciem byłoby kupienie strażaka z podstawą fi250 że w strażaka wchodzi trochę ceramiki i wełna jest odkryta (blacha na czapce docięta po zewnętrznym obwodzie wełny

reasumując już głupieje od tych nasad - jedni mówią że strażaka dawać bo nie ma problemu z zacinaniem deszczu i problemem z ciągiem w wietrzne dni inni że strażak zaraz się zasyfi

a może dać sobie spokój i dać zwykła nasadę i stożek - bo znowu o daszkach piszecie, że tylko problemy

drozduu
27-06-2018, 09:35
nie wiem czy pytanie jest tak głupie i tak oczywiste że nikt się nie wypowie

chce zamontować strażaka z 1 zdjęcia z podstawa kwadratową
opcja taka, że ucinam ceramikę na równo z czapą
druga opcja ucinam delikatnie poniżej (jeśli się da) i wsadzam kawałek rury fi200 trochę w ceramikę trochę w strażaka

Arturo72
27-06-2018, 14:14
Zamontuj tam zamiast strażaka czarnego diabelka z widłami ;) Może będzie przypominał Ci,że wylatujacym syfem z komina trujesz nie tylko siebie ale i innych...

drozduu
27-06-2018, 19:21
ee no to fest

to jest wypowiedz godna rekordzisty forum - zlikwidujmy wszyscy kominki w domach bo Arturo72 jest truty


dzięki za sugestie

Arturo72
27-06-2018, 20:12
ee no to fest to jest wypowiedz godna rekordzisty forum - zlikwidujmy wszyscy kominki w domach bo Arturo72 jest trutydzięki za sugestieJa również mam kominek ale na kominie próżno szukać strażaka czy czarnego diabelka za to od czasu do czasu pojawia się tam Biała Dama i zerka zalotnie.... :D

drozduu
27-06-2018, 22:16
dobra dzięki ogromne za rady - naprawde bardzo pomocne dla mnie i kiedyś dla kogoś kto będzie miał podobny problem i trafi na ten temat

Kominki Piotr Batura
30-06-2018, 08:28
Strażak zabezpiecza przed wlatywaniem wody do komina. Płyta przymocowana szczelnie na silikon, nie pozwoli na wlatywanie wody tą drogą. Ucinając ceramikę parę cm poniżej strażaka, zapewnisz wentylację systemu.

drozduu
02-07-2018, 21:53
mi i kierownik i dekarz upierają się żeby uciąć ceramikę z 3cm poniżej czapy i strażaka ale że mam donitować do strażaka kawałek rury ok 15cm
podyktowane to ma być tym że ceramika się rozszeża i może "urosnąć" i wtedy podnosząc się nie będzie napierać na strażaka tylko wsunie się bardziej w tą rurę donitowaną do strażaka a wsadzoną w ceramikę

powiedz mi, mówisz że bedzie wentylacja - niby oki ale czy dym sadza nie osiądzie na tej przerwie - na wełnie ??

Kominki Piotr Batura
08-07-2018, 07:51
Masz rację. Popełniłem błąd z tą przerwą. Chłopaki mają rację...Rura musi być jednak cienka, z kwasówki (0,5mm). Gruba jak się rozgrzeje, rozsadzi szamot. Najlepiej kupić większy rozmiar strażaka, tak by swobodnie nałożyć go na rurę szamotowa wystającą z komina zgodnie z instrukcją.

Gosiek33
21-07-2018, 12:59
Strażak zabezpiecza przed wlatywaniem wody do komina. Płyta przymocowana szczelnie na silikon, nie pozwoli na wlatywanie wody tą drogą. Ucinając ceramikę parę cm poniżej strażaka, zapewnisz wentylację systemu.

Dom z wentylacją grawitacyjną. Ogrzewanie gazowe. Komin murowany z pełnej cegły i do tej pory nie było z nim problemów. Kominek jako dodatkowe źródło ogrzewania i dla nastroju.
Od czasu do czasu oczywiście miałam problemy z cofką, więc zdecydowałam się na olepszenie. Miało być lepiej :(

Teraz pojawił się problem z wodą deszczową, od czasu zamontowania (wiosną) na kominie nasad i strażaka, przez wyczystkę za kominkiem woda po deszczu leje się do środka. Od tej pory kominka nie odpalałam, więc nie wiem jak działa.

416569416570

416571


Robota została skopana - czy Płyta przymocowana szczelnie na silikon, też dotyczy mojego komina? Jak teraz poprawić tę fuszerkę?
Zanim zadzwonię do kominiarzy chciałabym coś wiedzieć o sposobie naprawy.
Mam nadzieję na sensowną poradę :D

GraMar
22-07-2018, 10:17
Miałam podobny problem, ale z innego powodu.
Awaryjne aż do wyjaśnienia zagadki zamontowałam tam ucięty pojemnik po 5-litrowym gruncie i pilnowałam wylewania....;)

Wykonie fotek wierzchu komina przez hydraulików natychmiast rozwiało wątpliwości.

Kominki Piotr Batura
24-07-2018, 08:07
Dom z wentylacją grawitacyjną. Ogrzewanie gazowe. Komin murowany z pełnej cegły i do tej pory nie było z nim problemów. Kominek jako dodatkowe źródło ogrzewania i dla nastroju.
Od czasu do czasu oczywiście miałam problemy z cofką, więc zdecydowałam się na olepszenie. Miało być lepiej :(

Teraz pojawił się problem z wodą deszczową, od czasu zamontowania (wiosną) na kominie nasad i strażaka, przez wyczystkę za kominkiem woda po deszczu leje się do środka. Od tej pory kominka nie odpalałam, więc nie wiem jak działa.

416569416570

416571


Robota została skopana - czy Płyta przymocowana szczelnie na silikon, też dotyczy mojego komina? Jak teraz poprawić tę fuszerkę?
Zanim zadzwonię do kominiarzy chciałabym coś wiedzieć o sposobie naprawy.
Mam nadzieję na sensowną poradę :DTrudno coś powiedzieć na odległość. Coś jest mocno nie halo....Zaproś jakiegoś rekomendowanego kominiarza by rozpoznał problem na miejscu.

Gosiek33
24-07-2018, 12:08
Ba wydawało się, że to byli zawodowcy? Skąd wziąć rekomendowanego? Okolice Piaseczna? Może jakieś sugestie?

Kominki Piotr Batura
24-07-2018, 17:36
Ba wydawało się, że to byli zawodowcy? Skąd wziąć rekomendowanego? Okolice Piaseczna? Może jakieś sugestie?Nasz forumowy! Mariusz...Ma biuro w Piasecznie. Opisz po naprawie....

Gosiek33
25-07-2018, 18:01
Nasz forumowy! Mariusz...Ma biuro w Piasecznie. Opisz po naprawie....

priv