PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc - instalacja pieca Junkers Cerapur Smart ZSB 14-5C



tomszar
26-06-2018, 22:46
Budynek jednorodzinny 130m, styropian 15cm mieszkamy od 5 lat dopiero od tego roku mamy gaz, wcześniej ogrzewalismy dom drzewem i węglem, w załaczeniu zdjęcia kotłowni i tablica rozdzielaczy która jest wbudowana na klatce schodowej, mam dwa obiegi 270 metrów podłogówki i grzejniki w pokojach. I tutaj jest problem instalator Junkersa mówi że nie można zainstalować sprzęgła bo z kotłowni do rozdzielaczy jest jedno zasilenie, jak prawidłowo zainstalować ten piec, z góry wszystkim dziękuję za pomoc

tomszar
27-06-2018, 14:04
jakiś schemat

teres
27-06-2018, 19:47
Dobrze mówi, rozdzielacz jest z pompką i zaworem termostatycznym.
W czym jest problem?

tomszar
28-06-2018, 07:06
teres czyli można dopiąć piec do tej instalacji a jak byś podpiął pompkę która jest na rozdzielacz do podłogówki?

teres
09-07-2018, 18:44
Możesz podłączyć kocioł do tego rozdzielacza. Podłączasz go tak samo jak poprzedni węglowy. Nie będą to co prawda najlepsze warunki do oszczędności.
Żadnego sprzęgła nie dajesz, bo nie ma sensu. Minus jest taki, że na kotle zawsze będziesz musiał utrzymywać koło 45-50 stopni lub nawet więcej żeby ten mieszacz działał prawidłowo.
Jakbyś to chciał zrobić w 100% poprawnie, to musisz od nowa podłączać ten rozdzielacz z kotłowni.

tomszar
10-07-2018, 12:24
Teres dzięki za podpowiedź, słuchaj a co byś powiedział jakbym grzał tylko grzejnikami (bez podłogówki) ich moc 6800kW na wejściu 55C, według strony ciepłowłaściwe mój dom potrzebuje ciepła 7,2 kW i jeszcze jedno pytanie mówisz żeby na 100% działało, to nowy rozdzielacz powinien być w kotłowni a stary do likwidacji? (mógłbyś coś więcej na ten temat napisać) z góry dzięki

teres
11-07-2018, 18:11
Ale czemu masz grzać tylko grzejnikami? Przecież z tego rozdzielacza tą podłogówkę też trochę uruchomisz.
Nie napisałem, że nowy w kotłowni. Po prostu musiałbyś od tego starego rozdzielacza odłączyć część dla podłogówki i tylko dla niej zrobić nową nitkę z kotłowni. Wtedy w kotłowni robisz zawór mieszający itd.
Z tym, że tak jak Ci pisałem, ja bym zaczął na początek bez przeróbek.

tomszar
11-07-2018, 22:21
Dzięki teres tak zrobię jak mówisz i zobaczymy jak to będzie działać i ile gazu w sezonie pójdzie, dam znać

Konsultant marki Junkers
25-01-2019, 09:43
Witam,

Opinia instalatora, który był na miejscu inwestycji zazwyczaj jest prawidłowa. Zawsze może Pan skonsultować się z innym instalatorem, czyli zasięgnąć innej opinii. Stosowanie sprzęgła jest nieuzasadnione, gdyż kocioł dostarcza czynnik bezpośrednio do rozdzielacza przy zastosowaniu wbudowanej pompy obiegowej.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Junkers-Bosch

jolys
29-03-2019, 14:33
Podepnę się pod temat , bo mam taki sam piec.
Otóż piec kupiony, podpięty i uruchomiony przez serwis junkersa, ale tylko grzanie CO, bo byłem przed montażem solarów i zasobnika CWU, funkcja grzania CWU wyłączona.
Obecnie jestem po montażu zasobnika i chciałbym uruchomić grzanie wody. Czy mógłby mi ktoś krok po kroku napisać jakie funkcje i parametry mam ustawić na piecu i na regulatorze żeby to zadziałało jak należy? Wężownica zasobnika podłączona i odpowietrzona, czujnik temperatury zamontowany w zasobniku (był w komplecie z piecem)
Piec junkers cerapur smart zsb 14-5
Sterownik CW 400

Konsultant marki Junkers
17-04-2019, 13:08
Witam,

W sprawie wprowadzenia poprawnych ustawień kotła Cerapur Smart ZSB 14-5, zachęcam do bezpośredniego kontaktu z jednym z naszych Autoryzowanych Serwisantów. Serwisant sprawdzi instalację oraz pomoże w wyborze poprawnych ustawień, dzięki czemu Pana kocioł będzie pracował poprawnie. Wyszukiwarkę Instalatorów w Pana okolicy można znaleźć na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Autoryzowanym Serwisem pod numerem infolinii: 801 900 810.
W razie pytań chętnie pomogę.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Junkers-Bosch