PDA

Zobacz pełną wersję : Wykończenie ścian i podłogi w domku letniskowym



gandzia.adamczyk
28-06-2018, 12:03
Dzień dobry,

jestem nowa na forum więc być może niedokładnie przejrzałam wątki i gdzieś już podobny był - jednak mi się nie udało odszukać. Wiec opiszę jako nowy wątek.

Na działce posiadam domek letniskowy nie duży - aktualnie jestem na etapie wietrzenia domku ponieważ czuć wilgoć.
W pierwszej kolejności zrobię też kratki wentylacyjne ale nie w tym, rzecz. aby sprawdzić co w jakim stanie jest podłoga ściągnęłam z niej linoleum. z tego co się znam to na podłodze są płyty pilśniowe.
i tutaj pojawia się pierwsze pytanie co powinnam na taką podłogę położyć teraz ? jakie są najlepsze propozycje ? Oczywiście zależy mi na tym aby nie było czuć wilgoci.

Druga sprawa to ściany - są na nich tapety - nie jestem pewna czy powinnam je zrywać bo boje się co zobaczę pod ale jeśli bym zerwała tapety to zakładam, ze znajdę po nimi deski. i tutaj też powstaje pytanie jak to zaimpregnować i co położyć na ścianach aby nie było czuć wilgoci ? a jeśli nie kłaść nic to czym malować ?

w załączeniu zdjęcia poglądowe - to co jest pod tapetą widać mniej więcej na zdjęciu pierwszym, bardzo proszę o rady co mogłabym zrobić.
415485
415486