PDA

Zobacz pełną wersję : Brudzenie się sufitu pod Terrivą



Frankai
17-10-2002, 09:52
Czy słyszeliście, że sufit pod Terrivą brudzi się bardziej pod belkami, które są konstrukcją żelbetową, niż pod pustakami, które są "cieplejsze" (zwłaszcza te z keramzytu). Jeden fachowiec twierdzi, że aby tak się nie działo, to należy położyć G-K. Ja kcę normalny tynk :cry: A może on się myli?
Co słyszeliście i widzieliście?

Arek99
17-10-2002, 09:56
Dosyć ciekawa koncepcja, ale oglądając do tej pory stropy z Terivy jakoś nie zauważyłem takiej zależności :wink:

dobrzykowice
17-10-2002, 10:02
a nie dotyczy to tylko domków z nieużytkowym i nieogrzewanym
poddaszem ?
Mi z kolei spec od ocieplenia powiedział, że jak się nie odizoluje krokwi od płyty G-K to też po jakims czasie bedzie widac jak przebiegają za płytami krokwie, czy nie chodzi o to samo ?

januszek
17-10-2002, 10:03
płyty na suficie można tylko wieszać na stelażu. zjawisko brudzenia się pod belkami zachodzi i jest widoczne ale po dwudziestu latach bez malowania

mkonos
17-10-2002, 12:46
Mój tynkarz twierdził że nie ma takiej siły aby po położeniu zwykłego tynku nie pojawiła się kratownica. W garażu i kotłowni nie chciałem płyty gk i mam tynk. Po 2 miesiącach mogę już liczyć gary i belki (jeszcze nie malowane). Przyglądałem się temu dość dokładnie i nie wygląda to na pęknięcie. Wydaje się że jest to związane z innym wysychaniem na łączeniach, co powoduje przyklejanie się brudu. Ciekawe co będzie gdy pomaluję? Obawiam się że tak samo (ze względu na inną przewodność cieplną).
Podsumowując nie radzę kłaść zwykłego tynku na sufity w pomieszczeniach reprezentacyjnych tylko płyty g-k. Tak zrobiłem, jestem zadowolony.
pzdr.

am
17-10-2002, 13:39
Wydaje mi się, że przesadzacie. Oczywiście, ze po otynkowaniu (ja mam gips maszynowy) widać bedzie różnicę pomiędzy belkami a pustakami - zwłaszcza przy zwiekszonej wilgotmości. Po to są farby, aby nimi malować. Mam wiele doświadczeń z kryciem farbami różnych rzeczy (małe dzieci= kredki, flamastry, nawet banany :smile:). Trzeba pomalować kilka razy ale wszystko przykryje. Moim zdaniem dobrze pomalowany sufit nie powinien się specjalnie wyróżniać.

Frankai
17-10-2002, 14:01
No właśnie - Terriva jest popularna nie od dziś, a płyty G-K od kilku lat. Znaczy się że kilkanaście lat temu pełno byłoby sufitów w paski, a nie kojarzę.

januszek
17-10-2002, 14:11
a na płytach g-k po długin okresie czasu też widać ślady po profilach tak czy siak trzeba co jakiś czas odnawiać przez malowanie.
pozdrawiam

17-10-2002, 14:33
Frankai - zjawisko to występuje w środowisku wilgotnym.
Pyłki kurzu przylegają do wilgotnych powierzni.
W pomieszczeniach dobrze zwentylowanych belki nie powinny się odznaczać.

Marek13
17-10-2002, 14:37
Od trzech lat mieszakam w domu, w którym mam Terivę i nie ma żadnych śladów.

17-10-2002, 18:50
U znajomego też wyraźnie odznaczały się belki od pustaków. Były to ciemniejsze linie. Teraz pomalował zobaczymy po następnym sezonie grzewczym ( zwłaszcza kominkiem - zawsze coś się wydostanie z otwartego paleniska )