PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przygotować ścianę pod płytki gipsowe?



wsrh
02-07-2018, 20:58
Witam, Panowie mam w salonie ścianę pomalowaną farbą magnat ceramiczną (może silikonową?) Chcę na tej ścianie dać płytki gipsowe. Wyczytałem że nie będzie się to trzymało na tej farbie i poodpada nawet jeśli zrobi się dwa razy gruntem ct17. Więc jeśli się nie da to trzeba coś innego kombinować, czytałem też że można porobić cienkie bruzdy takie żeby klej z płytki złapał... No właśnie, czym najlepiej takie bruzdy porobić żeby nie robić w pokoju armagedonu. Młot pneumatyczny odpada. Bruzdownica też. Zostaje przecinak i młotek? czy może coś naukowcy nowego wynaleźli do tego typu robót?

E-Rzecznik Śnieżka
24-07-2018, 14:46
Witam, Panowie mam w salonie ścianę pomalowaną farbą magnat ceramiczną (może silikonową?) Chcę na tej ścianie dać płytki gipsowe. Wyczytałem że nie będzie się to trzymało na tej farbie i poodpada nawet jeśli zrobi się dwa razy gruntem ct17. Więc jeśli się nie da to trzeba coś innego kombinować, czytałem też że można porobić cienkie bruzdy takie żeby klej z płytki złapał... No właśnie, czym najlepiej takie bruzdy porobić żeby nie robić w pokoju armagedonu. Młot pneumatyczny odpada. Bruzdownica też. Zostaje przecinak i młotek? czy może coś naukowcy nowego wynaleźli do tego typu robót?

Szanowny Panie,
powłokę malarską można przeszlifować z wykorzystaniem gruboziarnistego papieru ściernego lub z użyciem zdzieraka do tynków. Następnie powierzchnię ściany trzeba oczyścić oraz zagruntować. Rekomenduję grunt ACRYL-PUTZ® GU 40. Dzięki zastosowaniu gruntu ściana będzie miała bardzo dobrą przyczepność. Na tak przygotowanej powierzchni można układać wybrane przez siebie płytki gipsowe, pamiętając o zastosowaniu odpowiedniego kleju. Proponuję najpierw przykleić płytki na niewielkim fragmencie podłoża, aby sprawdzić efekt końcowy.