PDA

Zobacz pełną wersję : Schody strychowe w domu Pasywnym lub mocno energooszczędnym -pięta Achillesa



makow11
03-07-2018, 12:04
Jak w temacie.
Mam sufit z OSB przykręconego do wiązarów.Na tym będzie leżała izolacja z wełny 0,5m lub ekofiber. Sufit szczelny pokryty folią paroszczelną, przepusty obrobione z podobna starannością. Wszystko paroszczelne poza tymi cholernymi schodami. Wiem ,że są schody dedykowane do domów energooszczędnych -Fakro ma takie- ale średnio wierzę i w ich przydatność bez dodatkowych przeróbek.
Strych mam nieużytkowy, będę tam zaglądał raz na rok ,żeby zobaczyć jak wygląda izolacja na stropie, więc tak naprawdę schody mi nie są potrzebne. Wystarczyłby jakiś wyłaz, pod który podstawie drabinę. Myślę ,że łatwiej takie cos zaizolować i uszczelnić.
Ktoś ma pomysł jak taki wyłaz powinien wyglądać ,gdzie można kupić lub zamówić?
Jak rozwiązujecie ten problem u siebie

kulibob
03-07-2018, 12:50
mam Fakro mają uszczelkę u coś koło 0,5 rzadko używane. Nad nimi dorobiłem dodatkową klapę przesuwną zgipskartonu i styropianu. Strych nieużytkowy ale dodatkowo ocieplony miedzy krokwiami 15cm lambda 0,039. Jestem zadowolony z tych fakro ale raczej niewarte swojej ceny.