PDA

Zobacz pełną wersję : ominięcie MPZP



martingg
04-07-2018, 09:18
MPZP dla mojej działki przewiduje:

- wysokość projektowanych budynków mieszkalnych określa się na max. 12m w kalenicy
dachu - 3 kondygnacje (w tym poddasze użytkowe i podpiwniczenie) lub max. 2
kondygnacje ( w tym poddasze użytkowe), dach budynków mieszkalnych dwuspadowy
lub wielospadowy o nachyleniu połaci 15° - 45°, wysokość posadowienia parteru


chciałbym zrobić na 1 dostawionym pomieszczeniu do domu (4m x 4m) płaski dach, ale jak widać się nie da ;) czy architekt mógłby mi zrobić ten dach na tym budynku na 15 stopnii a następnie dookoła go podmurować tak żeby nie było go widać? taka fanaberia inwestora ;) czy to przejdzie ktoś może próbował?

agb
04-07-2018, 16:42
Wydaje mi się, że jak na głównej bryle budynku jest dach spełniający wymogi MPZP i mała część jest płaska to nie powinno być problemu. Coraz więcej projektów powstaje ze skośny dachem - co spełnia wymogi większości MPZP w kraju - z kawałkiem płaskiego, np na garażu i nie słyszałem żeby były z tego powodu problemy. Architekt, który ma doświadczenie z Twoim wydz. arch. powinien to potwierdzić, lub zaprzeczyć.

martingg
04-07-2018, 19:35
Zadzwonię i zapytam ;)

martingg
05-07-2018, 11:12
zapytałem kierownika ... raczej to nie przejdzie.

bajprzeznet
09-07-2018, 10:20
Nie masz nigdzie niżej zapisuje o możliwym dachu płaskim? U nas w MPZP jest identyczny prawie zapis co do dachu, natomiast dalej jest dopisek że dopuszcza się także dachy płaskie - i jeden sąsiad pośród 5 domów z dachami dwuspadowymi ma "bunkier" z płaskim dachem :)

Pamiętaj że zapisy w MPZP oprócz walorów technicznych - odpowiednich dla danego obszaru, mają też na celu kwestie wizualna, aranżacji przestrzeni itp.

Może chodzić o kwestie wizualną- niby możesz wybudować dom z dachem 15 stopni, odebrac go i za rok sobie go obmurować, ale musisz się liczyć że ktoś może to zgłośić i będą problemy.

Ja bym robił zgodnie z MPZM i jakoś przeżył ten dach, bo patrząć co ludzie mają w MPZP to ciesz się że masz tak jak u mnie dosyć duży zakres 15-45 stopni, bo jest masa obszarów gdzie jest sztywne 25, albo 35 i tego nie ominiesz w żadne sposób.