PDA

Zobacz pełną wersję : Lodówka z dużą zamrażarką.



kulunkele
06-07-2018, 18:13
Poszukuje lodówki z jak największą zamrażarką oczywiście w miarę rozsądku, lodówki z podwójnymi drzwiami odpadają.

Znalazłem taką lodówkę: https://mediamarkt.pl/agd/lodowka-samsung-rb41j7839s4-ef czy warto się nią interesować?
Bądź może są jakieś inne modele sporo tańsze ale które opłaca się kupić kosztem mniejszych trochę pojemności?
Lodówka może mieć bez problemu 2m wysokości.

Zastanawiam się czy warto też zwracać uwagę na klasę oszczędności. Między klasami od A w górę będzie różnicy może kilkudziesięciu złotych rocznie, co przy różnicy w cenie kilku set złotych wyrówna się dopiero po kilkulatach.

Kobax
09-07-2018, 12:35
"Zastanawiam się czy warto też zwracać uwagę na klasę oszczędności. Między klasami od A w górę będzie różnicy może kilkudziesięciu złotych rocznie, co przy różnicy w cenie kilku set złotych wyrówna się dopiero po kilkulatach."

Panie Kolego.. Dzisiaj cały ten sprzęt działa głównie do gwarancji, a potem to loteria, więc jeśli chcesz zaoszczędzić na energii w perspektywie lat to warto, abyś zadbał o to, aby warunki gwarancji były dla ciebie korzystne, a ewentualne odpłatne naprawy "do przeżycia"

kulunkele
10-07-2018, 17:16
Czyli jeśli w trakcie trwania gwarancji nie da się zaoszczędzić tej różnicy w cenie to nie ma co dokładać?

Co obecnie jest najsłabszym punktem lodówek?
Niektórzy producenci widzę że dają ogólnie 24 miesiące, a na kompresor 10 lat, jak to działą?

Kobax
11-07-2018, 08:16
Gdybym miał lodówkę o najwyższej klasie oszczędności energii i był pewny, że będzie mi służyć no.. przez minimum 5 lat to super!

No właśnie.. teraz przechodzimy do najważniejszego pytania. Co się najczęściej psuje:
-Moduł elektroniczny
-oświetlenie
-termostat
-agregat chłodniczy
-wyciek płynu z układu chłodniczego

także panie Kolego ta gwarancja DO 10 Lat na kompresor to głównie chwyt marketingowy.

PanAGD
31-07-2018, 10:00
Oszczędności między A++, a A+++ nie jest taka duża. Może 20-30zł w skali roku. Model z linku to już wyższa półka, ale spokojnie można kupić tańszy model :spam:, bo "bebechy" mają takie same. No i jeśli chodzi o lodówki z NoFrost, to :spam: jest liderem, a lodówki robi głównie w PL.

Karola12cc
31-07-2018, 22:31
Oferta wydaje się bardzo korzystna.

ahrissetzpa
10-09-2018, 14:34
A może warto zostawić ten temat specjaliście? Sądzę, że można sobie w ten sposób wielu trudności oszczędzić.

Waldo94
25-01-2019, 15:58
Ogólnie polecam ten model, ale musze zaznaczyć że cena jest nieco wygórowana. Wykonanie i wygląd super, ale materiały użyte do jej produkcji pozostawiają sporo do życzenia. Blacha jest cienka przez co łatwo wgnieść, a drzwi bardzo łatwo sie rysują nawet od czyszczenia. Nie dałem za nią 3,5 tysiąca bo nie jest tyle warta. Tutaj można ten model kupić najtaniej w Polsce i stąd też pochodzi mój egzemplarz:

https://allegro.pl/uzytkownik/outlet-oleolepl?string=lod%C3%B3wka%20rb41j7839s4&order=m&bmatch=baseline-cl-n-ns-uni-1-4-0107