PDA

Zobacz pełną wersję : Piec na pelet + dodatkowe palenisko awaryjne



woan
07-07-2018, 22:54
Cześć. Rozglądam się za piecem na podmiankę. Szukam czegoś w stylu: piec na pelet/ekogroszek z funkcją samo-rozpalania, z funkcją samo-gaszenia.Tak abym mógł ustawić ,że piec np utrzymuje temperaturę 20st gdy nie ma nikogo w domu, a 2h przed przyjściem się rozpala sam. Dodatkowo duży ruszt awaryjny (mam źródełko do drewna,brykietu itp) i chciałbym sam palić ,ale nie latać co 1h do pieca z stąd duży. Możecie coś doradzić? Coś w miarę ekonomicznego abym nie musiał zamawiać tira peletu, w przypadku awarii abym nie musiał szukać ,,kto mi to naprawi"? i taką konstrukcją abym nie musiał co chwilę grzebać w piecu. A i jeszcze coś przystępnego cenowo. Wiem,że sporo wymagam,ale może się coś znajdzie:) Dom 290m2

Pello
08-07-2018, 12:22
Cześć. Mam coś dla ciebie. Ofertę prześlę na priv.

Pzdr

mtdeusz
09-07-2018, 06:37
Widze,że chczesz sobie rozwalić czyli zasmołować komin i ewsntualnie spalić chałupe jak ci się smoła a kominie zapali.
Ten ruszt kompletnie nie nadaje się do spalania drewna czy innego opału tylko do produkcji smoły,dymu,sadzy i utylizacji,marnowaniu opału np.drewna.

woan
09-07-2018, 21:25
Na folderach wygląda to zupełnie inaczej nikt o tym nie wspomina. Ciężki temat. Wybór jest za duży,że nie wiadomo co brać.