PDA

Zobacz pełną wersję : Remont kuchni - ściana



michal13031986
09-07-2018, 11:36
Witam, Zabrałem się za remont kuchni, wcześniej były panele ścienne, na większości ścian jest przymocowana sklejka, by była ściana równa i do niej mocowane Panele, teraz pytanie czy warto zrywać całą tą sklejkę (widać jest sucha, zero zacieków) pomalować ją - rozważam zakup farby magnat do kuchni, niby jest tam że można drewno też malować, czy jednak dać płytę zieloną GK? Do tego czy sklejkę jakoś gruntować, czy przeszlifować i farba na to

CityMatic
09-07-2018, 11:47
P.Michale, ja bym to wszystko usunął, zerwał lamperię , powłoki malarskie całość uzupełnił i wyrównał tynkiem maszynowym, później gładź i farba zmywalna - nawet pozostawił bym tą wnękę. Widać, że kuchnia mały metraż więc każdy centymetr ważny. Będzie czysto i ładnie. Wszystko oczywiście można wyrównać, ale szkoda powierzchni a pracy podobnie.

michal13031986
09-07-2018, 12:02
P.Michale, ja bym to wszystko usunął, zerwał lamperię , powłoki malarskie całość uzupełnił i wyrównał tynkiem maszynowym, później gładź i farba zmywalna - nawet pozostawił bym tą wnękę. Widać, że kuchnia mały metraż więc każdy centymetr ważny. Będzie czysto i ładnie. Wszystko oczywiście można wyrównać, ale szkoda powierzchni a pracy podobnie.

kuchnia ma 2,7 x 2,8. Rozważałem właśnie zrównać z tym filarem, z nim nie mogę nic zrobić bo to nośny.

CityMatic
09-07-2018, 12:13
Widząc ten filar, domyśliłem się, że to malutkie pomieszczenie :)
Właśnie dlatego tej mikro-wnęki bym nie zabudowywał, nawet ładny obrazek, kalendarz w niej nie zajmuje miejsca. półeczka z przyprawami powyżej wzrostu.
Każda zabudowa będzie przytłaczająca i ograniczająca powierzchnie.
Może obawiasz się pracy ale ostra szpachelka 2-3h i po lamperii nie pozostanie śladu, nawet nie przejmowałbym się rysami bo zwiększą przyczepność ściany. A dla jej poprawy zastosował bym jeszcze grunt "kwarcowy".
Wtedy na takie powierzchnię dobra farba zmywalna-bo to kuchnia.

michal13031986
09-07-2018, 12:19
Jakiś konkretny grunt polecasz? No ja na tej ścianie myślałem bardziej właśnie na środku dać jakiś większy zegar. Też rozważam kupić białą farbę gruntującą i dopiero później magnat/beckers malować. Farba miała by być np. MAGNAT CERAMIC CS 3G

CityMatic
09-07-2018, 12:25
Jakiś konkretny grunt polecasz?
Np warstwa kontaktowa Atlas Premium jest w markecie budowlanym i w małych opakowaniach więc nie jest stosunkowo drogi :)

michal13031986
09-07-2018, 12:30
Co sądzisz o tym, by wcześniej pomalować farbą gruntującą na biało, a później już właściwą farbą?

CityMatic
09-07-2018, 13:14
Takie malowanie to dobry pomysł bo krycie ściany właściwą powłoką jest równe i lepsze ale....pod ten podkład malarski powierzchnia musi być równa, sucha i przygotowane bo wszelkie nierówności będzie widać.

Kodak
10-07-2018, 07:45
Ja bym położył grunt i na to farbę, z tych "kuchennych" mnie najbardziej leży dulux easycare kuchnia i łazienka, przetestowana i nawet tłuszcz się ściera i plamy nie zostają. A właśnie nie uwidacznia tych nierówności które mniejsze większe zawsze gdzieś są. Trochę roboty masz ale jak już się uporasz kuchnia będzie nie do poznania, powodzenia!

michal13031986
10-07-2018, 18:12
Chyba jednak pójdzie płyta GK, przy oknie jest równo ale tutaj gdzie czerwona linia już odstęp jest na 5mm, więc trochę narzutu musiał bym dać gładzi. Płyta GK pójdzie tylko w tym miejscu, zaraz jest okno czy rzeczywiście muszę tutaj dać zieloną płytę, czy mogę białą?? na to by i tak poszła farba biała gruntująca i dopiero odpowiednia do kuchni
416088


Trochę roboty masz ale jak już się uporasz kuchnia będzie nie do poznania, powodzenia!
Wcześniej miałem panele na ścianie ;), zachciało się je ściągnąć ;) i trochę niespodzianek robi ;), za to później będzie elegancko

michal13031986
18-07-2018, 12:24
Witam ponownie, z racji, że mam rurę puszczoną przysuficie, ściana na której jest kuchenka, oraz przy oknie. na całości. chcę to zabudować,mam jeszcze całą płytę ale białą z przedpokoju, i sporo kawałków pasujących do zabudowania. Czy mogę zastosować tą płytę? Pociągnięta została by farbą gruntującą i później już do kuchni kolorem, czy jednak muszę kupić zieloną??. Wentylacja ogólnie w kuchni dobra jest

E-Rzecznik Śnieżka
24-07-2018, 14:50
Witam, Zabrałem się za remont kuchni, wcześniej były panele ścienne, na większości ścian jest przymocowana sklejka, by była ściana równa i do niej mocowane Panele, teraz pytanie czy warto zrywać całą tą sklejkę (widać jest sucha, zero zacieków) pomalować ją - rozważam zakup farby magnat do kuchni, niby jest tam że można drewno też malować, czy jednak dać płytę zieloną GK? Do tego czy sklejkę jakoś gruntować, czy przeszlifować i farba na to

Szanowny Panie,
Taką wnękę można wyrównać wklejając płytę gipsowo-kartonową. Jeżeli wentylacja w kuchni działa prawidłowo, to można zastosować białą płytę gipsową. Podstawą dalszych prac będzie odpowiednie gruntowanie. Polecam grunt ACRYL-PUTZ® GU 40, powierzchnię ścian i sufit można zaś wygładzić gładzią wapienną ACRYL-PUTZ® RV 13 RENOVA. Do malowania kuchni dobrym rozwiązaniem jest farba Śnieżka Kuchnia-łazienka, która zawiera czyste srebro i tworzy powłokę chronioną przed rozwojem bakterii i grzybów.