PDA

Zobacz pełną wersję : Rurki i kształtki PEX od polskiego - renomowanego producenta



tomekmy
12-07-2018, 10:24
Witam.

NIE, nie chodzi o centralne ogrzewanie :-)

Planuję instalację wody zimnej i ciepłej (łazienkowy, gazowy ogrzewacz wody bieżącej) w starym mieszkaniu (90 lat). Chcę wymienić rurki począwszy od pionu (pion zostaje) oraz zmienić miejsca montowania baterii, WC, itp.
Kiedyś już to zrobiłem z instalacją klejoną i przez 15 laty było super ale dojrzałem do kolejnego remontu.
Instalacji nie ma dużo: kilkanaście metrów rurek i kilkanaście kształtek i gniazd.
Nie chcę inwestować w zagniatarkę ponieważ przyda mi się 1 raz a sporo skręcałem rurek stalowych więc jakieśtam doświadczenie z "gwintem" mam :-).

Do rzeczy.
Szukam polskiego, renomowanego producenta PEX-c/AL/PEX-c oraz łączników tak aby całość instalacji pochodziła od jednego wytwórcy. Zależy mi na solidnych materiałach a przy moim zapotrzebowaniu nie będę oszczędzał kupując wątpliwą chińszczyznę.

Czy mógłbym prosić o informację, który renomowany producent dostarcza zarówno solidne rurki 16 i 20mm jak i kształtki SKRĘCANE.
Patrzyłem np na Wavin ale albo ja źle szukałem albo oni głównie oferując kształtki zaciskane a ja takich nie chcę.

Pozdrawiam.
Tomek.