PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie domku drwnianego-> pomoc w wyborze



Emide
12-07-2018, 12:14
Witam serdecznie .
Czytam i myslę i ciągle mam wątpliwości co robić, wiec muszę się Was poradzic ;)

Na mojej działce mam domek drewniany okolo 20-25m2 jest on oddalony od domu jakies 20-30m
Ze względu że chciałbym zacząć jego remont zaczynam od planowania instalacji.

Chcialbym żeby ten mały domek drewniany "letniskowy" mogłby być używany również zimą.
Może w ciagu roku postawiłbym drugi? (ale to juz dalszy plan)
planowalem zrobic tak ze wode pociągnę od domu, w domku "letniskowym" zrobie ogrzewacz przeplywowy do cieplej wody, lecz mam problem z wyborem ogrzewania.
Wymyslilem sobie ogrzewanie podłogowe, ale czym to ogrzać.
narazie mam na mysli:
-kominek z plaszczem wodnym i podłogówka- lecz nie wiem jak sie to bedzie spisywalo i w domku wiecznie brudno.
-Kominek pelletowy- nie widzialem na zywo lecz mysle ze taki kominek chalasuje zbyt mocno zeby byl w tym samym pomieszczeniu gdzie sie spi;)
-mozna pociagnąć rury CO z domu do domku drewnianego lecz jest to kawałek i obawiam sie ze strata Ciepla bedzie za duza.
-Gaz ewentualnie tylko z butli wiec raczej dosc drogi.

Może macie jakies pomysly?
bo juz nie wiem jak to ugryźć zeby bylo sensownie.

Domek "Letniskowy"
-Ok 30m2
sciany +sufit ->deska,plyta osb, ocieplenie wata 20,kontrłata +wata 15,osb, (gips lub deska) --- przynajmniej tak to sobie wymyslilem.
podłoga-> styropian 15, beton ->chetnie podłogówka i plytki



z góry dzieki za odpowiedzi :)

madzialenkapp
14-07-2018, 15:14
Folie elektryczne na podczerwień- innowacyjny energooszczędny system ogrzewania. Więcej na priv

boguslaw
16-07-2018, 07:13
Pomysł, by ogrzewać budynek użytkowany krótkoczasowo, w nieprzewidywalnym i trudnym do określenia co do długości trwania okresie, emiterem ciepła o dużej bezwładności cieplnej nie jest zbyt najszczęśliwszy...

Pozdrawiam
Bogusław

imrahil
16-07-2018, 07:23
Pomysł, by ogrzewać budynek użytkowany krótkoczasowo, w nieprzewidywalnym i trudnym do określenia co do długości trwania okresie, emiterem ciepła o dużej bezwładności cieplnej nie jest zbyt najszczęśliwszy...

tu się zgadzam. do domów, które nie mają być stale zamieszkane lepiej wybrać kaloryfery czy ogrzewanie nadmuchowe.

SzymonKc
16-07-2018, 13:36
Żadne wodne ogrzewanie bo w zimę zamarznie, jak nie będziesz używał. Tu aż się prosi o klimatyzator, a na lato też się przyda.

boguslaw
16-07-2018, 15:39
Nic nie zamarznie. Mam instalację napełnioną płynem niezamarzającym (może to być dowolny antyfryz do chłodnic). Kocioł Kospel (małe gabaryty, można go umieścić nawet w szafce) + grzejniki Regulus. Mała pojemność wodna, więc antyfryzu potrzeba raptem kilka litrów...
Instalacja "odpalana" i sterowana może być zdalnie.

Bogusław

eliks
16-07-2018, 17:01
Ja jestem na razie na etapie projektu domku szkieletowego 35m2. Dom będzie między płytami ocieplony wełną i zamontowany będzie klimatyzator. Ogrzeje i schłodzi, innej opcji nie biorę pod uwagę.

krisso_pl
29-01-2020, 16:51
Nic nie zamarznie. Mam instalację napełnioną płynem niezamarzającym (może to być dowolny antyfryz do chłodnic). Kocioł Kospel (małe gabaryty, można go umieścić nawet w szafce) + grzejniki Regulus. Mała pojemność wodna, więc antyfryzu potrzeba raptem kilka litrów...
Instalacja "odpalana" i sterowana może być zdalnie.

Bogusław
Na co jest ten piec? Na prąd? Jak z wydajnością tego i kosztami montażu i eksploatacji w przypadku takiego domku w porównaniu z grzejnikami konwekcyjnymi na przykład ?