PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie gazowe domu Immergas Vitrix 12 kW czy da radę?



kwiatton27
13-07-2018, 10:44
Witam.

Wykańczam dom z 200 roku w zabudowie szeregowej. Sąsiedzi po bokach mieszkają i grzeją.
Budynek ma ściany 3 warstwowe, pustak, 5 cm styro i cegła od zewnątrz. 4 kondygnacje.
Piwnica ma być nie ogrzewana, ma ocieplone fundamenty, parter i piętro każde po 65 m2, poddasze ocieplone na razie między krokwiami, ponadto strop miedzy pietrem a poddaszem też jest ocieplony wełną.
Plan jest taki:
- 100% podłogówki (ogrzewanie na 4-5 cm styropianu bo tyle miejsca jest do progu drzwi wejściowych, oraz balkonowych czy tarasowych).
- piec Immergas Vitrix 12 kW z zasobnikiem 160L
- okna nowe 3 szybowe o współczynniku dla okna ok 0,8-0,85.
- wentylacja grawitacyjna
- kominek 8 kW na okresy przejściowe (dla Żony - boi się że zmarznie)

Ja się zastanawiam czy to da radę przy takiej izolacji ścian.
Wszyscy piszą że piecyk daje radę ale jak patrzę to przy ścianach 16-20 cm ocieplenia, 10 cm styro na posadzce, rekuperacje, itd.

Czy ktoś poradzi, doradzi?

wg39070
13-07-2018, 11:14
Da radę bez problemu.

Konsultant marki Junkers
27-07-2018, 11:54
Witam,

Posiada Pan dom szeregowy, więc zapotrzebowanie na energię będzie niższe, niż w przypadku budynku wolnostojącego. Dla ogrzania dwóch kondygnacji o łącznej powierzchni 130m2, kocioł o mocy 14kW powinien być wystarczający, lecz warto wcześniej zlecić wykonanie OZC. Pozwoli to na oszacowanie zapotrzebowania na energię dla budynku na cele ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Zachęcam Pana do zapoznania się również z ofertą firmy Bosch. W ofercie marki Junkers-Bosch znajduje się bogaty wybór kotłów kondensacyjnych jednofunkcyjnych o szerokiej modulacji mocy palnika z rodziny Cerapur oraz Bosch Condens. Kotły cechują się solidnym wykonaniem oraz wysoką sprawnością pracy. W celu doboru kotła o odpowiedniej wielkości, zachęcam do kontaktu z Autoryzowanym Instalatorem marki Junkers-Bosch. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie kotłów kondensacyjnych: http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch

laikb
09-08-2018, 11:22
Witam.
Nie chcę dodawać kolejnego wątku ale mam podobny problem z wyborem i doborem odpowiedniego kotła do domu. Mam dom o pow. użytkowej 131 m2 wszystko w podłogówce, na pewno kocioł jednofunkcyjny gdyż posiadam już 100 l zbiornik na wodę (bojler czy jak tam zwał po fachowemu).
Ocieplenie podłogi 8 cm, ściany 15 cm, strop 15 cm. Budynek oczywiście parterowy.
Powiem że pytałem w miejscowych sklepach i u serwisantów to każdy chwali to co serwisuje lub sprzedaje więc wolał bym opinie użytkowników i ludzi którzy znają się na temacie a nie co chcą mi coś sprzedać.
Dużo czytałem, i myślałem o immergass, acv, junkers i buderus, ale nie wiem czy trafnie. No i oczywiście moc do ogrzania domu i ciepłą wodę w zasobniku.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za jakieś wskazówki.

wg39070
09-08-2018, 11:51
Immergas Victrix 12 da radę bez problemu.

if22
17-09-2018, 08:20
Witam,
może ktoś polecić serwisanta do pieca Immergas w Łodzi, Zgierzu. Będą u mnie podłaczać gaz ziemny i chciałbym kogoś poleconego aby ustawił piec.
Dzięki i pozdrawiam

Konsultant marki Buderus
27-09-2018, 10:45
Witam,

Jeżeli jest Pan zainteresowany doborem sprawdzonego jednofunkcyjnego gazowego kotła kondensacyjnego dla domu o powierzchni 131m2, zachęcam do kontaktu z jednym z naszych Autoryzowanych Instalatorów marki Buderus. Instalatorzy pomogą w doborze odpowiedniego typu kotła z rodziny Logatherm, wykonają jego montaż oraz pierwsze uruchomienie. Na stronie internetowej www.buderus.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów wraz z ich miejscem zamieszkania. Można również skorzystać z infolinii pod numerem telefonu: 801 777 008.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus

wg39070
27-09-2018, 12:07
Konsultancie Buderus-a, wątek jest o IMMERGAS-ie.

Krzysztof Józef Roże
01-01-2019, 22:20
Witam szukam kotła dla domu wolnostojącego parter i piętro budowany w latach 80 pustak 24 przerwa cegła 12 styropian 4
Grubość muru 50 cm ocieplony strop na strychu wełna 10 okna plastik 5 lat po remoncie
230 metry kwadratowe do ogrzania
Doradzcie jaki kocioł jakie patametry
A ogrzewanie już zmodernizowane miedź i aluminium
Obecnie kocioł weglowy smoluch 28kw
Uzywany był do wczesniejszej instalacji która miesciła 600 litry wody a teraz mniej 120-150