PDA

Zobacz pełną wersję : Przebieg niskiego napięcia przez działkę do sąsiada



Solzbi
13-07-2018, 22:30
Witam.

Nabyłem działkę budowlaną przez którą w 2/3 odległości przez całą szerokość przebiega linia niskiego napięcia do domu sąsiada. Chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś szanse na przebudowę/zmianę przebiegu linii? Zapewne szanse są zerowe, ale może jednak ktoś miał podobną sytuację i się podzieli doświadczeniem.

Dodam jako ciekawostkę że słup (w narożniku działki) stoi na służebności drogowej (idealnie na środku szerokości), z której nikt nie korzysta, ale ciągle jest to służebność i kiedyś może komuś ograniczać dojazd do działki. Może to będzie dobry argument dla energetyki o przebudowę?

(strzałka pokazuje linię, którą chciałbym przebudować)
416246

Bertha
14-07-2018, 00:07
Ależ zarządca sieci nie będzie miał nic przeciw przebudowie. Wystarczy że wykonasz to na ich warunkach i zapłacisz z własnej kieszeni :lol:

CityMatic
14-07-2018, 06:01
Zapewne szanse są zerowe,
W myśl powiedzenia "widziały gały co brały" jeśli mogłeś decydować co do powstania tej linii to zaspałeś , jeśli nabyłeś działkę z tą linią to ...
Możesz oczywiście wystąpić do rejonu z Twoim problemem ale wątpię abyś coś wskórał. Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo , że jeśli to linia napowietrzna będzie wymieniana na linię podziemną i wtedy można by się pokusić o zmianę przebiegu trasy gdyż koliduje to z planem zagospodarowania własnej działki - nieruchomości i do jej dysponowania ale jak zwykle bywa jest to mało prawdopodobne.
Oczywiście inną kwestią jest podjęcie samodzielnej przeróbki takiej linii, ale trzeba mieć cierpliwości ! i kasę!

tkaczor123
14-07-2018, 16:25
Jeżeli nabyłeś działkę to chyba wiedziałeś co bierzesz "widziały galy co brały". Da się tylko dużo czasu, zachodu i koszty które Ty poniesiesz. To jest linia napowietrzna.

Solzbi
15-07-2018, 21:36
Dokładnie wiem co kupowałem. Chciałem tylko uzyskać informacje czy jest szansa na przebudowej owej linii i czy warto się tym zając nie ponosząc przy tym żadnych kosztów :wiggle: Dzięki wszystkim za wyjaśnienie i poświęcony czas