PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie podłogi 8 cm, czym?



maksimus773
18-07-2018, 16:09
dzień dobry, mam podłogę, którą można docieplić 8 cm izolacji, czym najlepiej to zrobić?

Kemotxb
18-07-2018, 21:10
Płyty PIR AL - drogo, albo styropian - taniej ale trochę gorzej. Na 8 cm nie poszalejesz. Jeśli masz nieduży metraż to możesz brać PIR nie zje Cię z butami.

Termo Organika
19-07-2018, 08:22
W pierwszej kolejności należy rozważyć zastosowanie styropianu o najlepszych parametrach izolacyjnych(styropian grafitowy). W sytuacji gdy grubość izolacji cieplnej jest ograniczona (np. kolizja z już zamontowanym oknem) należy zastosować materiał o jak najlepszym współczynniku przewodzenia ciepła (lambda). Im mniejsza jest wartość lambda tym lepszą ochronę zapewnia styropian. W przypadku podłogi najlepiej zastosować grafitowe płyty styropianowe TERMONIUM PLUS dach-podłoga, które charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną (na ściskanie), a współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) = 0,031W/mK . Jeżeli powyższa propozycja rozwiązania nie jest zadowalająca, wówczas należy zastosować płyty termPIR (potocznie płyty PIR) w okładzinie aluminium: termPIR AL - współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) = 0,031W/mK.
Informacje o lokalizacji dystrybutorów są dostępne https://termoorganika.pl/dystrybutorzy

stam222
19-07-2018, 09:14
Termo-Organika!!! Jaki jest sens zamieniać styropian 0,031 na Pir 0,031 ? Przecież inwestor kompletnie nic w tym wypadku nie zyskuje a tylko traci kasę. Z tego co pamiętam ( a nie chce mi się teraz szukać) to płyty z zamknieto-komorkowego poliuretanu mają lambdę około 0,024 no i cenę zaporową.

ironsmith
19-07-2018, 13:27
ja kładłem pur w okładzinie z AL fakt że drogo, ale potem do ocieplenia skosów i strychu namierzyłem w okolicy firmę która handluje takimi płytami i kupowałem 2gat. niedotrzymane wymiary lekkie wgniecenia dla mnie ok

Termo Organika
25-07-2018, 08:35
Termo-Organika!!! Jaki jest sens zamieniać styropian 0,031 na Pir 0,031 ? Przecież inwestor kompletnie nic w tym wypadku nie zyskuje a tylko traci kasę. Z tego co pamiętam ( a nie chce mi się teraz szukać) to płyty z zamknieto-komorkowego poliuretanu mają lambdę około 0,024 no i cenę zaporową.

Dziękuję za czujność ! Dla płyt PIR współczynnik lambda wynosi 0,022 W/mK. Raz jeszcze bardzo dziękuję.