PDA

Zobacz pełną wersję : Czy jest to prawidłowy montaż grzejnika?



Piotrk_S
21-07-2018, 07:02
Dzień dobry.
Czy jest to prawidłowy montaż grzejnika za pomocą rur pex. Zastanawia mnie to wygięcie wychodzące ze ściany. Nie powinno w ścianie być kolana a rura wychodzić pod kątem prostym ze ściany ? Co sądzi o tym fachowe oko ?
416562416563

Slawko123
21-07-2018, 07:44
montaż prawie prawidłowy, kolana nie musi być, ale powinno być bardziej wykute, a rury wychodzić powinny poziomo ze ściany.

Pytajnick
21-07-2018, 08:13
Spierniczyć coś takiego i to w miękkim BK, to naprawdę trzeba mieć talent. Teraz zapewne dołożą Ci kolanka...tylko po co zwiększać koszty i ryzyko wycieku ?

Stermaj
21-07-2018, 10:52
Święta racja, spieprzyć to co widać to wybitny talent a poprawić prawidłowo już się tego nie da.

SzymonKc
21-07-2018, 11:12
Podejścia systemowe są dość drogie, dlatego robi się tak, tyle że ten łuk powinien być schowany w ścianie. Jest to wada estetyczna i nie ma wpływu na działanie grzejnika.

Slawko123
21-07-2018, 11:49
Nikt nie napisał że grzejnik nie będzie grzal, chodzi właśnie o estetykę.

Piotrk_S
21-07-2018, 14:03
Tak przypuszczałem, że grzejnik będzie grzał :). Tylko wygląda to okropnie, na żywo jest jeszcze gorzej... Wykucie głębszej dziury nie wchodzi w grę, bo rurki będą za krótkie, żeby je wpuścić w otwór, aby mogły wyjść ze ściany pod odpowiednim kątem. Zamocowanie kolanka wiąże się wzrostem prawdopodobieństwa na przeciek. Czyli dobrego wyjścia z tej sytuacji nie. Dziękuję za opinie.

Stermaj
21-07-2018, 15:23
Tak przypuszczałem, że grzejnik będzie grzał :). Tylko wygląda to okropnie, na żywo jest jeszcze gorzej... Wykucie głębszej dziury nie wchodzi w grę, bo rurki będą za krótkie, żeby je wpuścić w otwór, aby mogły wyjść ze ściany pod odpowiednim kątem. Zamocowanie kolanka wiąże się wzrostem prawdopodobieństwa na przeciek. Czyli dobrego wyjścia z tej sytuacji nie. Dziękuję za opinie.

Ja bym jednak zastosował kolanka, prawdopodobieństwo przecieku jak się zrobi dobrze jest równe zero, ale nie jest to zdarzenie niemożliwe. Estetyka na lata bezcenna. Zawsze jak spojrzysz na te rurki to będziesz się krzywił itp. a jak zrobisz kolanka to ich nie będziesz ich widział i będzie ok.

fachman19
21-07-2018, 17:59
zastosowanie kolanek może sprzyjac wyciekowi ale podobnie jak silne zagięcie rury. Straszenie wyciekiem jest tylko straszeniem

Stermaj
21-07-2018, 18:57
zastosowanie kolanek może sprzyjac wyciekowi ale podobnie jak silne zagięcie rury. Straszenie wyciekiem jest tylko straszeniem

Proponuję nie straszyć aż tak strasznie :) , jak zastosuje kolanka będzie lepiej i estetyczniej

teres
22-07-2018, 11:44
Oczywiście, że robić na kolanach (tylko zaciskanych, a nie skręcanych) i będzie dobrze.

KAN-therm
24-07-2018, 21:52
Podejście tego typu można tez wykończyć specjalnymi kształtkami z rurkami niklowanymi które będą podchodziły bezpośrednio do zaworu grzejnikowego.
Oczywiście zacisk będzie w samej bruździe ściennej.
No i oczywiście nie jest to najtańszy sposób podłączenia grzejnika ze ściany.