PDA

Zobacz pełną wersję : Piec kondensacyjny na gaz Junkers, Vailland czy Buderus



jammo
23-07-2018, 14:38
Witam, zdecydowałem się na montaż kondensacyjnego pieca gazowego w swoim domu wraz z dodatkowym zbiornikiem na wodę. Oczywiście piec gazowy ma zastąpić dotychczasowe ogrzewanie ekogroszkiem, chociaż tamtego pieca i całej instalacji nie chcę likwidować, będzie to połączone przez wymiennik płytkowy. Teraz mam takie pytanie. Zacząłem robić delikatne rozeznanie po sklepach instalacyjnych , aby się zorientować co do ofert i ceny kotłów i instalacji wraz z montażem. Problem w tym, że co inny sklep i instalator , to proponują mi kotły innego producenta. W jednym mam propozycję z Junkersa, u innego z Berety , trzeci sprzedaje i chwali Vaillant a u innego jeszcze polecają mi kocioł z Buderusa. Jako , że nie pracuję w takiej branży , trudno mi stwierdzić co obecnie jest nabardziej polecane i najbardziej oszczędne. Dom ma do ogrzania ponad 300m2, w całym domu są grzejniki aluminiowe żeberkowe bez podłogówki. Proszę o pomoc, jaką markę kotła wybrać .

Elfir
23-07-2018, 16:49
najtańszy serwis + serwis i dostęp do części na tyle blisko twojego domu, by można było szybko naprawić awarię.

d7d
23-07-2018, 19:40
Najlepszy taki który nie będzie miał awarii :)

jammo
23-07-2018, 20:47
Kolego Elfir, co do serwisu to i Junkersa mam prawie na miejscu jak i Buderusa. W tej firmie co mi polecali np. Buderusa są też serwisem gwarancyjnym Junkersa. Ale dalej nie wiem jaka firma lepsza. Wyceny jak na razie takie pobieżne dla całej instalacji w kotłowni i z Junkersa i Budderusa mniej więcej się pokrywają, czyli są zblizone cenowo. Teraz należy wybrać taki, który przedstawia się lepiej jakościowo.


Najlepszy taki który nie będzie miał awarii :)
No tak, to może podpowiesz , który to jest :)

Konsultant Viessmann
24-07-2018, 11:13
Witam, zdecydowałem się na montaż kondensacyjnego pieca gazowego w swoim domu wraz z dodatkowym zbiornikiem na wodę. Dom ma do ogrzania ponad 300m2, w całym domu są grzejniki aluminiowe żeberkowe bez podłogówki. Proszę o pomoc, jaką markę kotła wybrać .

Witaj, nie wiem, czy wiesz, ale Viessmann ma w ofercie rodzinę kotłów gazowych Vitodens. Nowoczesny design, oszczędna eksploatacja, wygodne zdalne sterowanie i serwis 24/dobę oraz rozbudowana sieć partnerów serwisowych w całej Polsce.

Sprawdź naszą ofertę TUTAJ (https://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/kotly-gazowe/gazowe-kotly-kondensacyjne.html), zobacz czy coś ci odpowiada. Jestem do dyspozycji i czekam na ewentualne pytania.

Zapraszam do kontaktu!

Konsultant marki Junkers
20-08-2018, 12:29
Witam,

Przy wyborze gazowego kotła kondensacyjnego warto zwrócić na renomę producenta, jego opinię na rynku oraz serwis. Marka Junkers-Bosch posiada rozbudowaną ofertę kotłów gazowych w szerokiej modulacji mocy cieplnej, co pozwoli na dobór kotła praktycznie dla każdego budynku. Kotły cechują się solidnym wykonaniem z materiałów najwyższej jakości, co pozwoli na osiągnięcie wysokiej sprawności pracy. Prawidłowy dobór kotła powinien opierać się nie o powierzchnię budynku, lecz zapotrzebowanie budynku na energię cieplną. Dlatego przed doborem kotła warto zlecić projektantowi wykonanie obliczeń OZC. Ewentualnie w celu doboru kotła, zachęcam do kontaktu z Autoryzowanym Instalatorem marki Junkers. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur: http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch

Konsultant marki Buderus
20-08-2018, 12:58
Witam, zdecydowałem się na montaż kondensacyjnego pieca gazowego w swoim domu wraz z dodatkowym zbiornikiem na wodę. Oczywiście piec gazowy ma zastąpić dotychczasowe ogrzewanie ekogroszkiem, chociaż tamtego pieca i całej instalacji nie chcę likwidować, będzie to połączone przez wymiennik płytkowy. Teraz mam takie pytanie. Zacząłem robić delikatne rozeznanie po sklepach instalacyjnych , aby się zorientować co do ofert i ceny kotłów i instalacji wraz z montażem. Problem w tym, że co inny sklep i instalator , to proponują mi kotły innego producenta. W jednym mam propozycję z Junkersa, u innego z Berety , trzeci sprzedaje i chwali Vaillant a u innego jeszcze polecają mi kocioł z Buderusa. Jako , że nie pracuję w takiej branży , trudno mi stwierdzić co obecnie jest nabardziej polecane i najbardziej oszczędne. Dom ma do ogrzania ponad 300m2, w całym domu są grzejniki aluminiowe żeberkowe bez podłogówki. Proszę o pomoc, jaką markę kotła wybrać .

Witam,

Zachęcam do rozważenia wyboru gazowego kotła kondensacyjnego z rodziny Logamax marki Buderus. Nasze kotły posiadają szeroki zakres modulacji mocy palnika w zakresie 12-100% oraz łatwy w obsłudze zintegrowany panel sterowania z ekranem LCD. Przy wyborze producenta kotła kondensacyjnego należy również mieć na uwadze jego renomę oraz sprawdzić, czy posiada fachowy i rozbudowany serwis. Autoryzowani Instalatorzy marki Buderus gwarantują dobór i montaż kotła, przeprowadzenie pierwszego uruchomienia oraz w przyszłości pomagają przy wykonaniu okresowych przeglądów technicznych i ewentualnych napraw po okresie gwarancyjnym. Wszystkie czynności serwisowe wykonywane są do 24 godzin od zgłoszenia.
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o naszych kotłach gazowych zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/kotly-gazowe/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus

fachman19
20-08-2018, 19:32
Kolego Elfir, co do serwisu to i Junkersa mam prawie na miejscu jak i Buderusa. W tej firmie co mi polecali np. Buderusa są też serwisem gwarancyjnym Junkersa. Ale dalej nie wiem jaka firma lepsza. Wyceny jak na razie takie pobieżne dla całej instalacji w kotłowni i z Junkersa i Budderusa mniej więcej się pokrywają, czyli są zblizone cenowo. Teraz należy wybrać taki, który przedstawia się lepiej jakościowo.


No tak, to może podpowiesz , który to jest :)

Junkers i Buderus to BOSCH . Nic dziwnego ,że podobne .
Rzuć monetą.
Ale oba kotły polecam . Serwisowałem wieloletnie z tym okragłym wymiennikiem .Klienci zadowoleni.

arthi
05-03-2019, 21:09
Powiem ci taką historie, sam mam kocioł kondensacyjny dokładnie 20 letni. viessmanna vitodens 100 wb1.

Jeśli zajdzie konieczność to prawdopodonnie ponownie zdecyduje się na tę firme tylko z jednego powodu, dostęp do części. Minęło 20 lat od wejścia na rynek, a cały czas można kupić każdą część do tego kotła, po 16 latach padła płyta,pewnie kondensatory, ale nie było czasu zastanawiać się nad serwisem, kupiłem nową na niemieckim ebay za 600zł, Cały kocioł jest często na olx w cenie 1000zł gdyby padł wymiennik, każdy sterownik czy czujnik, pompa obiegowa, wszystko można kupić.

Druga rzecz dostęp do serwisu, miałem w sumie trzy aware raz wentylato, płyta i raz transformator zapłonowy. Serwisant zawsze przyjeżdał w ten sam lub kolejnego dnia. W przypadku niektórych firm czeka się tygodniami, podejrzewam, że im badziej nietypowy kocioł tym dłużej. Nie ukrywam mam na oku kilka interesujących modeli, ale są tak niszowe, że chyba nie zdecyduje się na nie właśnie z tego powodu.

Na twom miejscu poszukałbym jakiegoś kotła sprzed około 20 lat tych firm i spradził czy mają części i w jakiej cenie. Elektrody, transpormator, płyta główna, pompa obiegowa.


Witam,

Zachęcam do rozważenia wyboru gazowego kotła kondensacyjnego z rodziny Logamax marki Buderus.
________________________________
Konsultant marki Buderus

Czy mógłbyś napisać coś o kotle Gb212 ewentualnie Gb102, jak to rzeczywiście wypada w połączeniiu z instalacją grzejnikową. Nie wiem jak ten drugi, ale podobno sprawność gb212 siąga 106% nawet przy temperaturze powrotu na poziomie 60. Jaka konsepcja przyświeca budowaniu kotła z niemal 100L załadem wody? Jakie ma zalety, wady?

Rozumiem, że taki wynik jest nieosiągalny dla żadnego kotła wiszącego, chociaż widziałem. chyba GB162, że deklarujecie nawet 107% przy wysokiej temperaturze powrotu. W tym kotle niepokoją jednak opnie, spotkałem się w sieci, że podobno jest trudny w czyszczeniu i sypią się drogie elementy, a te stojące buderusy to prosta konstrukcja.

Czy wiadomo kiedy w Polsce będzie dostępny kb192i, z tego co widzę to ulepszona wersja GB212?

Gb102s jest wyposażony w pompę obiegoą, a jak to wygląda z gb212?

Konsultant Viessmann
07-03-2019, 21:45
Powiem ci taką historie, sam mam kocioł kondensacyjny dokładnie 20 letni. viessmanna vitodens 100 wb1.

Jeśli zajdzie konieczność to prawdopodonnie ponownie zdecyduje się na tę firme tylko z jednego powodu, dostęp do części. Minęło 20 lat od wejścia na rynek, a cały czas można kupić każdą część do tego kotła, po 16 latach padła płyta,pewnie kondensatory, ale nie było czasu zastanawiać się nad serwisem, kupiłem nową na niemieckim ebay za 600zł, Cały kocioł jest często na olx w cenie 1000zł gdyby padł wymiennik, każdy sterownik czy czujnik, pompa obiegowa, wszystko można kupić.

Druga rzecz dostęp do serwisu, miałem w sumie trzy aware raz wentylato, płyta i raz transformator zapłonowy. Serwisant zawsze przyjeżdał w ten sam lub kolejnego dnia. W przypadku niektórych firm czeka się tygodniami, podejrzewam, że im badziej nietypowy kocioł tym dłużej. Nie ukrywam mam na oku kilka interesujących modeli, ale są tak niszowe, że chyba nie zdecyduje się na nie właśnie z tego powodu.


Witaj, dziękuję za opinię. Takie oceny i obserwacje są dla nas bardzo cenne. Mam nadzieję, że to przekona innych do zapoznania się z naszą ofertą i z rodziną kotłów Vitodens. Mamy kilka nowych urządzeń w nowoczesnej obudowie, z opcjami zdalnego i wygodnego sterowania.
Zapraszam do zadawania pytań.
Pozdrawiam!