PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie: piec elektryczny czy gazowy?



carpediem
23-07-2018, 15:42
Witam,

bardzo Was proszę o poradę w kwestii ogrzewania. Mieszkam w starej przedwojennej kamiennicy, w mieszkaniu znajdują się piece kaflowe, w których dawno temu palono węglem. Jakieś 30-40 lat temu, w piecach zainstalowano grzałki elektryczne i to w tej chwili jedyny sposób ogrzewania mieszkania.

Chciałabym założyć w mieszkaniu CO i tu moje pytanie, jaki piec lepiej zainstalować gazowy, czy elektryczny? Wiem, że instalacja gazowa wiąże się uzyskaniem wielu pozwoleń, jest to procesz długotrwały i kosztowny. Dlatego zastanawiam się nad elektrycznym kotłem wodnym (np. Major) który jednocześnie dostarczy mi CO jak również ciepłą wodę.

Mieszkanie ma 61 metrów kwadratowych, pytanie czy taki piec elektryczny jest bardzo kosztowny? Jak się ksztaltują miesięczne lub roczne koszta takiego sposobu ogrzewania?

Proszę o pomoc, bo nie wiem co mam robić...

Dziękuję wszystkim
Kasia

d7d
23-07-2018, 19:45
Ile płacisz teraz za ogrzewanie i czy masz dwie taryfy?
Może elektryczne piece akumulacyjne a może klimatyzacja jako ogrzewanie ?

Pytajnick
23-07-2018, 20:48
Czy w tej kamienicy jest instalacja elektryczna, która wytrzyma duże obciążenia ?

carpediem
24-07-2018, 08:37
Ile płacisz teraz za ogrzewanie i czy masz dwie taryfy?
Może elektryczne piece akumulacyjne a może klimatyzacja jako ogrzewanie ?

Tak, mam 2 taryfy. W okresie grzewczym za ogrzewanie w tej chwili płacę ok 700-900 zł, za 2 miesiące.

carpediem
24-07-2018, 08:40
Czy w tej kamienicy jest instalacja elektryczna, która wytrzyma duże obciążenia ?

W kamiennicy była robiona nowa instalacja elektryczna, jakieś 4 lata temu. Poza tym ja planuję przy okazji remontu zrobić nowa instalacje w mieszkaniu.

d7d
24-07-2018, 08:46
Tak, mam 2 taryfy. W okresie grzewczym za ogrzewanie w tej chwili płacę ok 700-900 zł, za 2 miesiące.

To dużo. Ile z tego jest w I i w II taryfie na ogrzewanie ?
Ogrzewanie elektryczna ma sens tylko w II taryfie, czyli dobre piece akumulacyjne a nie zwykłe grzałki.

zbyszek57
25-07-2018, 09:02
Wywal to wszystko w cholerę. połóż sobie folie grzewcze, do tego na folie bezpośrednio ceramikę. Na mieszkanie 60 m powinno wyjść ma 2,5-3 kW mocy . zakładając ze to będzie pracowało w układzie 1/1 czyli 1 h grzania i godzina wyłaczenia - albo 5 minut grzania i 5 wyłączenia daje to w sumie 12 h grzania z czego 7 przypada na II taryfe a 5 na I. sumując 7 x 0,3 daje 2,1 zł i 5 x 0,6 daje 3 zł. łacznie 5 zł dziennie. x 30 dni daje 150 miesięcznie. Koszt folii to ok 2500-3000 zł. kładziesz to pod dywan, panele, ceramike, płyte GK . Pod co i na co chcesz

asolt
25-07-2018, 17:16
kW mocy . zakładając ze to będzie pracowało w układzie 1/1 czyli 1 h grzania i godzina wyłaczenia - albo 5 minut grzania i 5 wyłączenia daje to w sumie 12 h grzania z czego 7 przypada na II taryfe a 5 na I. sumując 7 x 0,3 daje 2,1 zł i 5 x 0,6 daje 3 zł. łacznie 5 zł dziennie. x 30 dni daje 150 miesięcznie

Obliczenia z czapy, zeby tylko udowodnic swoje racje. Podaj zapotrzebowanie na ciepło tego mieszkania, jak nie znasz to oblicz (jak potrafisz) a dopiero na koncu oblicz koszt ogrzewania. Bez obliczen potrafił podac koszt ogrzewania jedynie TB tyle tylko ze to fantasta.

Kaizen
25-07-2018, 17:22
Pod co i na co chcesz

Pod wylewkę z miksokreta też? Przeżyje jej układanie?

Konsultant marki Junkers
20-08-2018, 12:29
Witam,

W już istniejącym budynku trudno jest wykonać ogrzewanie podłogowe, dlatego alternatywą będzie montaż grzejników. Do kotła należy doprowadzić przewód gazowy oraz sprawdzić, czy będzie możliwość wykonania przewodu spalinowego przez elewację budynku lub poprzez przewód kominowy. Odnośnie doboru samego kotła przy takiej powierzchni, dobrym rozwiązaniem będzie kocioł dwufunkcyjny, który będzie służył do celów grzewczych oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Zachęcam również do kontaktu z Autoryzowanym Instalatorem marki Junkers-Bosch. Nasi specjaliści pomogą w doborze, jak również wykonają montaż. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
Więcej informacji o naszych kotłach można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch