PDA

Zobacz pełną wersję : Dom pasywny prefabrykowany



Pilniks
25-07-2018, 13:29
Witam,
Chciałbym wybudować dom pasywny (lub jemu bliski) z rekuperacją i pompą ciepła. Z uwagi na jakość, szybkość i uproszczenie całej budowy chciałbym skorzystać z konstrukcji prefabrykowanej. W związku z tym mam parę pytań (od razu się przyznaje, że temat domu jest świeży dla mnie i dopiero się w niego zaczynam wkopywać):

- Nie udało mi się znaleźć wiele sensownych projektów domów pasywnych. Czy w prosty sposób powinienem być w stanie adoptować gotowe projekty na potrzeby domu pasywnego?
Chodzi mi tu o to, czy nie lepiej znaleźć projektanta domów pasywnych (co nie wygląda na takie łatwe) i zlecić to jemu, bo adaptacje będą spore i do końca też nie będzie prosto te projekty adoptować w pełni.

- czy możecie polecić rodzaj prefabrykacja najlepiej sprawdzający się wg Was w praktyce i byłby odpowiedni dla domu pasywnego?

- czy warto zlecić wybudowanie domu prefabrykowanego wykonawcy od początku do końca, czy jednak lepiej znaleźć firmę, która na płytę fundamentowa wstawi prefabrykowany dom w stanie surowym otwartym?

- firmy oferujące prefabrykowane domy często mają własne projekty. Czy dużym problemem (cena) jest prefabrykacja domu wg indywidualnego projektu?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Elfir
25-07-2018, 13:41
Ideą pasywności jest idealnie dopasowanie projektu do posiadanej działki (a nie tylko do potrzeb rodziny).
Dlatego mało jest projektów gotowych, bo rzadko kto ma wzorcową działkę.

Taki M3 system - prefabrykat styropianowy - konieczność projektowana pod system, gdyż ma ograniczenia technologiczne.

Szkielet drewniany - większa dowolność, ale dłuższa nieco budowa.

Pilniks
25-07-2018, 15:42
Dziekuję za podpowiedź. A jak ma się sprawa z betonem z keramzytu?

adrian115-92
14-08-2018, 23:42
Dziekuję za podpowiedź. A jak ma się sprawa z betonem z keramzytu?

http://mihata.pl/montaz-scian-z-prefabrykatow-keramzytowych/

katka
15-08-2018, 08:21
Najpierw kupić działkę, potem zlecić projekt domu w pisujacy się w nia.