PDA

Zobacz pełną wersję : Grzejniki NOGEN vs panele grzejne na podczerwien



milva13
27-07-2018, 22:24
Witam serdecznie,

kupilam 65 m mieszkanie na parterze kamienicy. Chce zalozyc ogrzewanie elektryczne i byłam nastawiona na panele jednak usłyszalam o grzejnikach NOGEN. Czy ktos moze wypowiedziec sie na temat porownania kosztow ogrzewania obu tych zastosowan?
Musze tez dodac ze grzejniki NOGEN maja zdalna kontrole ustawiania temperatury i pracy online, co przy wynajmie wydaje mi sie miec olbrzymie znaczenie, bo mozna je sammau wylaczyc jak pracownikow nie ma w domu. Przy okazji, moze ktos sie orientuje czy sa tez panele grzejne z taka funkcja?

Jestem w kropce i bede wdzieczna za podpowiedzi.

Pozdrawiam,

Karolina

Karasso
07-02-2020, 10:14
fizyki nie oszukasz i grzejąc z COP=1 ( czyli wszystkim innym niż pompa ciepła) rachunki będą do siebie bardzo zbliżone czy to grzejąc konwektorem czy matami czy innym elektrycznym wynalazkiem. Każde urządzenie grzejne elektryczne oprócz pompy ciepła przekształca 1kWh z gniazdka na 1kwh ciepła. Jedyne gdzie możesz szukać oszczędności przy grzaniu prądem to albo akumulacja ciepła pobierają prąd w taniej taryfie albo pompa ciepła - prosta klima. Drugim ważnym elementem przy grzaniu prądem jest bardzo dokładny sterownik który wyłączy i włączy się na dokładnie na ustawioną temperaturę
Ja z mat IR zrezygnowałem. Grzeją bardzo fajnie ale tylko wtedy kiedy są włączone. Po wyłączeniu w domu robi się automatycznie zimno. Odniosłem wrażenie że wypromieniowują za mało ciepła aby coś co akumuluje ( ściany podłogi itp ) mogło się nagrzać i później przez jakiś czas to zakumulowane ciepło oddawać do pomieszczenia. To działa podobnie jak promienie słoneczne - jak słoneczko na Ciebie świeci czujesz ciepło a jak zajdzie za chmure? Zanim kupisz podjedz gdzieś i przetestuj