PDA

Zobacz pełną wersję : Minimalna grubość wylewki przy buforze i automatyce



R90
29-07-2018, 00:21
Witam,

planuję wybudować dom. Już teraz przez głowę przelatują mi różne koncepcje sposobu ogrzewania.
Dom około 130m2, parter + poddasze użytkowe.
Ze względu na moje pewne znajomości mam możliwość załątwienia sobie materiałów i źródła ciepła po cenach, które nie mają nawet hurtownie instalacyjne.
Stanęło wstępnie na pompie P-W Buderusa, tej z nowej linii o dużym COP. W moim zamyślę, chce mieć automatykę sterującą - każde pomieszczenie niezależnie. Dodatkowo w moim zamyśle, jest wpięcie w instalacji buforu ciepła, który będzie ładowany niskim parametrem w tanich taryfach (CWU również w tanich - natomiast to będzie oddzielnie, bo nie chce dawać jednego bufora do CO i CWU na wysokim parametrze). Aby automatyka miała rację bytu, chcę aby wylewka miała jak najmniejszą bezwładność cieplną. Myślałem o jakimś systemie z płytą systemową, np Uponor. System Minitec oparty jest na płycie z wypustkami i do tego rura 9,9mm. Według producenta wystarczy 3 cm wylewki. Jaka jest minimalna grubość wylewki gdy damy inne maty montażowe np do rur DN16? Jakie są wasze opinie na temat takiego rozwiązania? Dla mnie gruba wylewka i wysoka akumulacyjność płyty kłóci się z automatyką, gdzie zanim ona zareaguję i np. odetnie daną sekcje, efekty będzie czuć dopiero za parę godzin.

Pozdrawiam

KAN-therm
30-07-2018, 00:37
Proszę zastanowić się nad rozwiazaniem gdzie buforem będzie warstwa betonu ładowana bezpośrednio z pompy ciepła - okres nocny + krótki "tani" okres dzienny wystarczą do utrzymywania stałej stabilnej temperatury w budynku.

Jesli chodzi o systemowe rozwiązania proszę zajrzećna naszą stronę internetową, proponuje Systsem KAN-therm Tacker lub Profil.

10 lat gwarancji, polski producent z fabrykami w Polsce i DE, towar dostępny od ręki, producent na miejscu.

R90
30-07-2018, 22:11
Proszę zastanowić się nad rozwiazaniem gdzie buforem będzie warstwa betonu ładowana bezpośrednio z pompy ciepła - okres nocny + krótki "tani" okres dzienny wystarczą do utrzymywania stałej stabilnej temperatury w budynku.

Jesli chodzi o systemowe rozwiązania proszę zajrzećna naszą stronę internetową, proponuje Systsem KAN-therm Tacker lub Profil.

10 lat gwarancji, polski producent z fabrykami w Polsce i DE, towar dostępny od ręki, producent na miejscu.

Uponor lepszy - znam od podszewki :)