PDA

Zobacz pełną wersję : Docieplenie ścian - co wybrać?



colin23
30-07-2018, 11:37
Witam

Potrzebuję porady: blok nowy 3 piętrowy i wyszła po pierwszej zimie sytuacja gdzie zewnętrzne ściany w dwóch pokojach są niedocieplone i w narożnikach sie czasami pocą. Zrobiona została inspekcja kamerą termo i ewidentnie widac miejsca gdzie ściany są za zimne. Przy temperaturze -5/-10 na ścianie wewnątrz skrapla sie woda.
Oczywiście wykonawca potwierdził problem i jest skory do naprawy ale teraz nie wiem jak sie do tego zabrać aby było dobrze i najmniej inwzyjnie bo mieszkanie jest zrobione już na gotowo i nie chciałbym mieć znów pola budowy w domu. Generalnie nie ma za bardzo możliwości docieplenia tego od zewnątrz. Więc trzeba będzie pomyśleć jak zrobić od środka.

Z tego co proponuje wykonawca i to co podpowiada mi ekipa robiąca mi malowanie są dwa wyjścia:

1. od wewnątrz dwie ściany które się pocą i gdzie była niska temperatura to ściany z płyty gipsowej. Jedni proponują żeby kosztem kilku cm w domu przykleić do niej jakieś ocieplenie i weleić ściankę. Pytanie tylko czy to nie będzie tak że ta wilgoś będzie gdzieś gdzie teraz i za kilka lat między tymi ściankami nie będzie grzybu?

2. drudzy proponują aby tą ściankę wyciąć w całości, pod spód wszędzie wypełnić ilozacją i wkleić ją z powrotem. Tyle że tu mnie przeraża inwazyjność. W tym momencie mam do malowania cały pokój :-)

3. Słyszałem o czyms takim jak ocieplanie pianką PUR. Co sądzicie o tym? Czy jest możliwośc np. delikatnego odwiertu w ścianie i wpuszczenie w środek takiej pianki?

Z góry dziękuję za porady i podpowiedzi

surgi22
31-07-2018, 15:20
Nowy blok i ściany niedocieplone takie że skrapla Ci się para wodna w zimie ???:jawdrop:
Na twoim miejscu powalczyłbym aby poprawili jednak z zewnątrz - dlaczego Ty masz ponosić koszty ich fuszerki.

colin23
01-08-2018, 12:10
Oni mają ponosić koszty. Twierdzą jednak że od zewnątrz jest to niewykonalne. Ale chyba będę musiał mocno o to powalczyć. Argument jest taki że na piętrze są cztery mieszkania i tylko ja mam problem :-( Tyle że np. pozostali sąsisedzi lubia mieć w domu zimą 23/24 stopnie a ja lubie 20/21. Ale przecież nie może być tak że będę grzał do 24 stopni i otwierał okno :D

colin23
13-08-2018, 12:32
Nikt nic więcej nie podpowie jak sie najlepiej do tego zabrać?

Kaizen
13-08-2018, 13:39
Jaka jest budowa sciany?

To blok na gwarancji? Zrobione zgodnie z projektem?

gambit565
13-08-2018, 14:00
Masz tam najprawdopodobniej mostek termiczny i jedyna sensowna naprawa to naprawa od zewnatrz. Ale nikt ci tutaj nie powie co to jest, jaka jest tego przyczyna i jak to najskuteczniej naprawic. To trzeba obejzec i ocenic na miejscu.
Nie znasz sie na tym to musisz wziac kogos kto sie na tym zna czytaj: ma odpowiednie doswiadczenie i uprawnienia.
To od strony technicznej i kogos kto poprowadzi ci sprawe od strony prawnej. Inaczej nie licz ze ktos z wlasnej woli zrobi ci dobrze bo ty masz plame w mieszkaniu bo to sa pewnie powazne koszty

colin23
13-08-2018, 14:23
na pewno na gwarancji bo oddany rok temu. Czy zrobiony zgodnie z projektem to nie mam pojęcia bo pewnie musiałbym zrobić ekspertyzę. Nie chcę na razie ponosić kosztów ekspertyz skoro deweloper jest skłonny do naprawy. Zrobiona była tylko inspekcja termowizyjna + jej opis. Jakby co mogę go tu wrzucić. Tylko zasugerował docieplenie od środka. I szczerze mówiąc nie podoba mi sie to. Nie podejmowałem jeszcze rozmów ostatecznych ale chciałbym go przekonać żeby zrobić najpierw od zewnątrz. Tylko boje sie że im sie po prostu nie chce tego robić bo jest trudniej.

kerad85
13-08-2018, 14:29
Naprawa tylko od zewnątrz, przecież w innym razie ciepło będzie uciekało wszystkimi ścianami, które nie są raczej izolatorem :)
Jeśli nowy blok to na 99,9% musiał mieć przewidzianą izolację.

ambaras
28-08-2018, 21:14
Zdecydowanie z zewnątrz ta izolacja musi być i nie ma co kombinować skoro wykonawca sam stwierdził że jest problem i jest skory do naprawy. warto tutaj zaproponować płyty warstwowe kingspan na przykład. szybko się z robotą wyrobią bo one proste są w montażu. weź działaj bo tego naprawdę tak zostawić nie można, a możecie wywalczyć porządną termoizolację

colin23
29-08-2018, 07:49
No właśnie on jest skory do naprawy ale jakoś ciężko mi go przekonać aby robił to od zewnątrz. On twierdzi że głównym problemem pocenia się ściany jest za niska temperatura jaką utrzymuje w mieszkaniu. Czy to jest jego wymysł? Zapytam tak: czy np. zostawiając w mieszkaniu np. 17 stopni gdzie mnie nie będzie w nim przez 2 tygodnie, przy temp. na zewnątrz -10, po powrocie mogę mieć mokre ściany? Wydaje mi sie że to nie jest ekstremalna temperatura. A u mnie się to pojawia gdy w mieszkaniu mam 19-21 stopni. Nie uśmiecha mi się grzać do 23 skoro nie jest to dla mnie komfortowe.