PDA

Zobacz pełną wersję : Weryfikacja wylewki



Sonicgala
30-07-2018, 13:10
Witam,
Jestem nowy i zielony. Ale zacząłem czytać i mam wątpliwości co do pracy pewnej osoby robiąc remont. Kupiliśmy mieszkanie w bloku z płyty na 3 piętrze. Wzięliśmy się za remont, na podłodze bylt kafelki i panele. Stwierdziliśmy że zdejmujemy i robimy same panele. Fachowiec stwierdził, że jest nierówno, bo było. Mniej więcej różnice od 0.5 do 1,3 cm. Stwierdził, że robimy wylewke. Kupił atlas sam100, wylal to w piątek po południu. Powierzchnia pokoju yo 18 m2. Moje zdziwienie było wielkie jak wczoraj rozmawialiśmy przyszedłem. Czyli po dwóch dobach a on już kładł panele. Pytałem się go czy to wyschlo, twierdził że na pewno. Dodam że panele jeszcze bez folii. Czy mam się martwić i kazać mu ściągać te panele?

Sonicgala
30-07-2018, 14:33
Zależy mi na szybkiej odpowiedzi, więc jeżeli ktoś ma pomysł to bardzo proszę o radę.

jak_to_mozliwe
30-07-2018, 21:07
Wpisujesz to "atlas sam 100 czas schnięcia" w google, pierwszy link to karta techniczna, z której wynika, że minimalny czas wiązania i wysychania to 2 tygodnie.
https://baza.atlas.com.pl/pliki/pl_2074_20150428_125354.pdf

Pytajnick
30-07-2018, 23:27
Nie wiem jakie masz panele, ale już chyba większość producentów wymaga by była folia pod podkładem lub podkład zintegrowany z folią. Masz to w warunkach gwarancji, często do sprawdzenia w necie.