PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy dom 150m2, dobrze ocieplony, PC czy GAZ



robertoski
31-07-2018, 10:33
Cześć!

od czytania postów na temat PC/GAZ aż boli głowa :)
Mam konkretny przypadek aktualnie budowanego domu i proszę o poradę.

- dom Tytan 3, 149 m2 pow. użytkowej, bez piwnicy, kubatura ogrzewana 480 m3, II strefa klimatyczna, garaż w bryle nieogrzewany
- ściany beton komórkowy ytong 24 cm + grafit 22cm, podłoga 15 cm, strop 40cm wełna, poddasze nieużytkowe i nieocieplone,
- okna 3 szyby, (UW=0, 8), rolety zewnętrzne przed ociepleniem XPS, nadproża cofnięte, ekspozycja dużych przeszkleń na południe
- wszędzie ogrzewanie podłogowe, rekuperacja, brak komina w kotłowni ale kominek do nastroju
- preferowana temperatura 21-22, CWU: 4 osoby prysznic 80%, 20% wanna

Według projektu EK=73 kwh/rok, natomiast w projekcie jest gorsze ocieplenie, gorsze okna, rolety nadstawne i wszędzie grzejniki.

GAZ jest w ulicy, podłączenie. zew. 3500+wew.1500+ piec lepszy kondensat 10000? + 500 uruchomenie = około 16.000 trzeba liczyć + opłaty abo+przegląd 300/ rok
PC PW nie wiem jaka i dlaczego i ile trzeba położyć. Chciałbym dobrze wejść w temat aby mi nie wepchnęli "co mają pod ręką".

Zależy mi na bezawaryjności, niskich kosztach ogrzewania. Jestem w stanie wydać więcej na samą instalację, pytanie czy to w ogóle ma sens.

Dzięki za pomoc.

Konsultant Viessmann
31-07-2018, 10:55
Witaj,
Niskie koszty ogrzewania i bezawaryjność da Ci pompa ciepła. Jest nieco droższa od kotła gazowego kondensacyjnego, który jest bezawaryjny, ale koszty eksploatacji mogą być wyższe.

Może porównaj oferty. Czy pytałeś już o wyceny i porady od wykonawców?
Polecam skontaktować się z partnerami Viessmann, a najpierw poprosić o bezpłatną i niezobowiązującą ocenę zarówno na pompę jak i na kocioł gazowy.
Formularz do wyceny TUTAJ (https://www.viessmann.pl/pl/uslugi/zapytanie-ofertowe.html)

Zobacz co ci zaproponujemy i ewentualne wtedy pytaj o szczegóły w kwestii montażu czy eksploatacji.
Pozdrawiam!

Konsultant marki Buderus
30-08-2018, 12:32
Witam,

W przypadku pompy ciepła koszty wykonania instalacji CO są na praktycznie takim samym poziomie jak w przypadku kotłów gazowych. Również koszty przeglądów oraz bezawaryjność będzie na podobnym poziomie. Sama powietrzna pompa ciepła w zależności od typu oraz producenta będzie droższa niż kocioł kondensacyjny. W swojej ofercie posiadamy sprawdzone powietrzne pompy ciepła z rodziny Logatherm. W sprawie doboru wraz z wyceną odpowiedniej pompy ciepła, zachęcam Pana do kontaktu z Autoryzowanym Instalatorem marki Buderus. Kontakt do instalatora marki Buderus można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Znajduje się tam wyszukiwarka na podstawie miejsca ich lokalizacji. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) tel. 801 777 801 lub poprzez formularz kontaktowy: http://www.buderus.pl/kontakty/formularz-kontaktowy.html.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus