PDA

Zobacz pełną wersję : Dom Z119 - metodą gospodarczą



Solzbi
31-07-2018, 21:55
Zakładam jeszcze jeden temat (https://forum.muratordom.pl/showthread.php?237246-Dom-energooszcz%C4%99dny-Z119-metoda-gospodarcza&p=7690134#post7690134), tym razem w tym dziale, gdyż nie umiem doprosić się o przeniesienie poprzedniego.

Zakupiłem działkę o powierzchni 1323m2, w kształcie litry "L", teren prawie płaski, da radę go w późniejszym czasie wyrównać.
416957
Przez szerokość działki przebiega linia niskiego napięcia do domu sąsiada, ale w niczym to nie przeszkadza, jedynie muszę zachować 2,5m odstępu od przewodów. W dalszej części działki są tereny przydomowych ogródków z małym laskiem, który sukcesywnie jest wycinany pod inne zagospodarowanie działki w późniejszym czasie. Szary prostokącik to garaż blaszany zgłoszony w Urzędzie Miasta jako budynek gospodarczy, w celu podłączenia go do sieci energetycznej w taryfie G12. Prąd, woda, kanalizacja w drodze.

Wymarzony dom pozostał ten sam, czyli projekt Z119. Po rozmowie z kilkoma osobami który taki dom wybudowali oraz odwiedzenia osobiście jednego ze szczęśliwców którzy już w takim domu mieszkają, wprowadziłem kilka zmian.
416958
Budynek będzie poszerzony w prawą stronę o 1 metry, tym samym większą powierzchnie zyska garaż oraz pomieszczenie gospodarcze. Zmiana wprowadzona po oględzinach domu na żywo. Do domu po prawej stronie zostanie dołączona wiata na samochód/przyczepę.
416959
Z pomieszczenia gospodarczego będzie wyjście do ogrodu/wiaty, żeby nie trzeba było ze wszystkim chodzić przez garaż.
416960
Na parterze największą zmiana to otwarta kuchnia, meble w kształcie litery "U", schody z biegiem po prawej stronie. I poszerzenie garażu oraz PG o metr.
416961
Garderoba zamieniona na pralnie z mniejszym metrażem. Mała łazienka zamieniona na gabinet dla żony. Łazienka, gabinet oraz sypialnia będą poszerzone o metr. Sypialnia rozdzielona na garderobę.

To takie wstępne zmiany, za kilka dni będę miał spotkanie z architektem więc będę znał jego zdanie odnośnie moich zmian i poprawek jakie on by widział.

Dom posadowiony na płycie fundamentowej, z dwóch powodów: odizolowany od grunty oraz po 2019 mogą występować na działce II kat. szkód górniczych.
Ogrzewanie:
Myślałem o pompie ciepła, rozważam również gaz z gazociągu bo kilka dni temu do sąsiadki został doprowadzony 400m gazociągu i od mojej działki jest teraz oddalony o ok. 35metrów.
Ogrzewanie podłogowe w 100%
Murowanie z silikatów (rozważanie)
Wentylacja mechaniczna
Ścianka kolankowa podniesiona do 100cm
Wjazd do działki od strony północnej.

Chętnie poczytam Wasze opinie oraz wskazówki.

Solzbi
05-08-2018, 14:56
Ktoś coś doradzi? Wyrazi swoją opinię.

natific
14-08-2018, 14:15
:(:(

Solzbi
18-08-2018, 21:11
:(:(

?

1Aleksandra1
19-08-2018, 15:47
Na tym forum dostaniesz radę tylko wtedy gdy będziesz pytał o coś co będzie ci można ewentualnie sprzedać.

Ps Założenia słuszne. Układ pomieszczeń i usytuowanie na działce to kwestia twoich preferencji i warunków zabudowy.
Mogę ci tylko doradzić jako samorób: buduj zgodnie z projektem i bardzo dokładnie zwłaszcza w kwestii ocieplenia , montażu stolarki oraz wentylacji.:D

Elfir
20-08-2018, 11:18
ustaw wstępnie meble w salonie i w sypialniach