PDA

Zobacz pełną wersję : Vetrex okna - NIE POLECAM!



KromaXXL
01-08-2018, 10:01
Chciałbym ostrzec potencjalnych nabywców okien by jednak wybierali konkurencyjnych producentów gdyż Vetrex ewidentnie ma problemy z jakością oraz serwisem.

NA 13 okien 5 otrzymałem wadliwych i juz w protokole odbioru wszystko zostało opisane gdyż my myłem okna specjalnie by je zobaczyć. Kto tego nie zrobi/ nie ma czasu i nie da uszkodzeń w protokole odbioru może mieć jeszcze wiesze problemy.


1. największe okno o wadze samej szyby 150 kg posiada czarną plamę na środkowej szybie na środku okna. wiec w centralnym miejscu salonu.
2. jedno okno balkonowe miało wady w obu skrzydłach (szybach) w jednym ta sama czarna plama na środkowej szybie, w drugim skrzydle włos ludzki w środkowej szybie na środku okna. Wszystko widać z bardzo daleka.
3. Drzwi tarasowe w jednym skrzydle mają uciętą uszczelkę zewnętrzną (tą fabrycznie sprasowaną z profilem VEKA) więc nie do wymiany raczej. Akurat jest to okno na które zacina deszcz.
4. Jedno z okien narożnych posiada dużą rysę zewnętrzną i tu producent przerzuca się odpowiedzialnością ze sprzedawcą kto ma to pokryć i sprzedawca chce mi szybę obrócić by rysa na dolej części okna była bo producent odmówił wymiany
5. okno kuchenne podobnie posiada uciętą uszczelkę zewnętrzną. Ewidentnie ktoś wsadził szybę do okna zobaczył ze uszczelka jest podwinięta i zamiast wyciągnąć okno i wsadzić jeszcze raz po prostu nożem do tapet wyciągali uszczelkę na zewnątrz - tak to wygląda.

Montaż na początku LUTEGO - protokol odbioru tego samego dnia z opisem uszkodzeń. Dzisiaj mamy sierpień a sprzedawca mówi ze nie otrzymał szyb od producenta w producent mówi ze szyby wysłał i sprzedawca powinien je miec. KTO na tym traci? Klient. Mnnie nie obchodzi kogo wina. Producent powinien przyjąć na klatę wszystko a później regresem dochodzić od sprzedawcy pokrycia kosztów itd jeżeli on zawinił. PRzez te kilka miesiecy narazie mam decyzje ze okna zarysowane/zabrudzone wewnetrznie są uznane. Zero tematu jezeli chodzi o ucięte uszczelki. I odmowa jeżeli chodzi o zarysowane zewnetrznie okno narozne! Co mnie to obchodzi ze rysa zewnetrzna skoro ją widzialem nawet jak okno jeszcze nie bylo zamontowane. I to na pewno nie ja zrobiłem.

Żałuję ze nie wybrałem in ej firmy bo ciezkie pieniadze czlowiek placi za "najlepsze " okna a okazuje sie ze kazde okno ma naklejke ze przeszlo kontrole jakości a konroli chyba to nigdy nie widzialo z takimi wadami....


Gdyby ktoś chciał więcej informacji służę pomocą.

syberia
01-08-2018, 13:26
popieram ,tez mam złe doświadczenia

Gabrielle
06-10-2018, 12:22
Niestety i my mamy doświadczenia z reklamacją do ich firmy. Od sierpnia się z nią borykamy. Mimo przesłania nowych pakietów sprawa się nie zakończyła, bo te "nowe" są też wadliwe. Nie zamierzamy odpuścić. Gdybyśmy zapłacili jak za okna niższej klasy albo z pakiety z odzysku, to byśmy nie mogli mieć niczego za złe, ale zapłaciliśmy kupę kasy za okna niby premium. Szyby Pilkington to porażka. Vetrex kupuje chyba je za grosze i potem przysyła takie buble klientom. A mocowanie uszczelek i ciepłych ramek też nie jest bez wad.

dez
21-04-2019, 22:57
Oczywiście mając na koncie jeden komentarz jesteś osobą w pełni wiarygodną. Absolutnie wpisujesz się w trend chwalenia w internecie rzeczy które wg subiektywne oceny są ok, przecież to naturalne że każdy wygłasza peany na temat drzwi, pralek i ulubionych dostawców na allegro. Z całą pewnością nie da się odnieść wrażenia że masz interes w poprawianiu wizerunku firmy o której piszesz.

Nice try, ale na miejscu Vetrexu poprosiłbym dystrybutorów o powstrzymanie się od marketingu szeptanego, w tym przypadku obraża inteligencję... myślę że każdego czytającego.

J&D
22-04-2019, 07:01
Potwierdzam że okna firmy są przereklamowanym produktem, od półtora roku walczę z tym bublem w postaci nieszczelności od stony zawiasowej trzech podwójnych okien tarasowych. Widać że reklama i duży popyt zrobiły swoje, im dalej tym gorzej z jakością.
Ale pamiętajcie, że to lokalni sprzedawcy są odpowiedzialni zgodnie z umową, więc firma powinna się też przyjrzeć ilości reklamacji od danego sprzedawcy i to weryfikować przyznaną im licencją. A tego chyba nie robią.

Wolska
14-07-2019, 19:49
Mam okna Vertex zamontowane rok temu. Jak na razie 0 problemów. Mam model V82 z ukrytymi zawiasami.
Polecam